• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем при начинаещи

Започната от joro_qkiq84, 11.02.2010 16:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valnata

Слагай. Моят корен го сложих първия ден. :-D

vasso

Няма да има проблеми, но го измии добре и може да го превариш. Има теми за това как става. Успех! *THUMBS UP*

kdravia

Вари корена и го хвърляй вътре.
И стига си го мислил тоя азотен цикъл. :karamse:Аз единствения цикъл за който знам е този на жена ми,пък имам прекрасни риби. :coffee:
Докато има шарани,ще има и рибари!

joro_qkiq84

Благодаря на всички за мненията и отговорите,днес или утре може да го сложа,само да не изплува,че иначе ще има киснене

dandy

Моя го изплакнах преди да го сложа и като го поставих го затиснах с камачета, но пак изплува. Оставих го да се рее на повърхността приблизително седмица и сам си потъна. Така че не му мисли .

vasso

Аз и на теб ще кажа моя метод за закотвяне на дъното. Връзваш с корда дънера и после за кордата закрепяш вакуумни тампони и лепваш целия корен за стъклото на аквариума.  *THUMBS UP*

joro_qkiq84

Проблем няма ,единият корен сам си потъна ,а другия леко съм го затиснал с камък и за сега всичко е ок,само да не размътят водата и да не им стане нещо на рибите,че ги намерих в гората.Вчера ги варих около 1 час със сол и калиев перманганат и  малко потъмнчха ,но така изглеждат по добре *THUMBS UP*

sa6eks

Цитат на: joro_qkiq84 - 21.02.2010 18:51
Колеги здравейте отново,вчера ходих до пазарджик и взех сера био нитривек,сложих 10мл. за 25л. аквариум,ако някой може да ми каже колко често да слагам в моя случай.И дали ще имам по- скоро азотен цикъл,вече минаха 17 дни от стартирането , а и оцелелите ми рибки вече като ,че ли са по-весели   *YAHOO*
Когато сложиш на първия ден, слагаш след това след 1 ден т.е другиден пак по толкова, а ако има още този проблем слагаш на 5 и 7 ден по 10 капки трябва да се оправят :) Аз така се спасих...

joro_qkiq84

В събота сложих,след това в неделя и сега сутринта сложих 10 капки,обаче водата има малко кехлибарен цвят от корените,може и от калиевият перманганат да е,защото при варенето им водате доста се беше оцветила от него.

vasso

Корените пускат танин и оцветяват водата. Не е вредно това, според мен стои и красиво. *DRINK*

gipsa

Незнам дали е тук мястото ако греша ме извенете . Имам едно проблемче с една гупа. Сложих я в родилката, слагах им храна , но тя нея кусваше ,сега ражда. Проблема е там , че стои вертикално   :'(  (главата на голу, а опашката е горе ). Какво да я правя?

NO CARRIER

Не я закачай. Може да капнеш малко метиленово синьо според инструкциите на шишенцето.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

gipsa

метилено синио нямам , защото неможах да намеря в Сливен. Направих  май грешка ,че преди 1 час я пуснах при другите риби. Сякаш се е оправила сега се гони с мъжките.

joro_qkiq84

Някой може ли да каже как си слагате 3Д тапета зад аквариума ,че аз като го сложих вчера стоеше тъмно и почти нищо не се вижда от тапета.Бях го лепил с тиксо плътно до стъклото,с обикновенна 40 ватова крушка съм за 25л. аквариум.

vasso

Какъв е точно? Има едни тапети 3д, които се слагат В аквариума. Другите може да са имитация на 3д. *THUMBS UP*

Similar topics (5)

28867

Публикации: 5
Прегледи: 6942

40342

Публикации: 6
Прегледи: 2699

52751

Публикации: 4
Прегледи: 2418

22587

Публикации: 6
Прегледи: 2624

23363

Публикации: 5
Прегледи: 3948