• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем при начинаещи

Започната от joro_qkiq84, 11.02.2010 16:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BOJO

Цитат на: San Giovanni - 12.02.2010 17:30
послушай  ivcho0

Вие двамата ivcho0 и San Giovanni защо поне не преброите до 20 преди да пуснете някоя глупост. Стига сте давали меко казано некомпетентни мнения.
ivcho0  ти как разбра че това е ихтио. Снимки няма  , няма и симптомите. ПО свитете перки ли бре? Ако да , направо си за ясновидци. А San Giovanni .... нямам думи.
Готоварска сол се слага само ако ще готвите рибата. В аквариума е допустима МОРСКА СОЛ и то за определени видове. 
..............
joro_qkiq84  - успокой се малко, писах ти в другия форум . Всичко ще е наред , изчакай 3 седмици с този режим. И не слагай вода от друг аквариум, защото не знаеш какво ще внесеш с водата.
..............
herlitz90  : ако и ми обясниш смислено защо слагаш метиленово синьо на здрави риби  *dontknow*

joro_qkiq84

за сега не мисля да слагам химии срещу някоя болест,времето ще покаже,всички симптоми са като при азотно отравяне :buff:
: 12.02.2010г 18:06ч
Божо в кой друг форум и с какво име си писал там

herlitz90

колега струва ми се че се изнерви а за метиленовото синьо ме посаветваха в зоомагазина да го слагам при всяка смяна на водата и незнам дали е правилно просто слушам по компетентни от мен ако мислиш че не е правилно ми пиши защо за да се информирам

vasso

Ти ако смяташ ,че в някой магазин са компетентни. :duvar:. Пък и да са често гледат да лъжат. Не си прочел уводните статии за начинаещи и затова задаваш въпроси от типа защо да не се слага химия при здрави риби!

Tiro

Аз бих отговорил така:
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=7
http://aquariumbg.com/forum/otgovori-na-chesto-zadavani-vaprosi/zashto-mi-umirat-ribkite-narachnik-za-nachinaeshti-otroviteli!/msg11354/#msg11354
или с две думи: още не ти е тръгнал аквариума. Според това което чета и от личен опит каквото и да правиш един, два до три месеца е нормално да има проблеми - някоя рибка да умре "незнайно защо", растенията да се скапят и т.н. същото може да се случи при промяна на системата - нова рибка, растение, декорация, смяна на филтър и т.н. Солта не искам да коментирам (зашото и  аз съм слагам и сега слагам понякога  :-[ ), но не я препоръчвам.
За метиленовото синьо, малахитово зелено, FMC и други подобни доколкото съм чел, а и така го разбира мойта глава - при малки и редовни дози паразитите стават резистентни към лекарството и то не действа. Нали ваксините са на този принцип.
ето още една тема която е полезна
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98
тази не съм я чел, но изглежда добра
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=49

надявам се да съм помогнал с нещо и да не съм казал някоя глупост с която да те подведа  *dontknow*

и най-важното успех :-)
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

joro_qkiq84

Хелерите и те си отидоха-вчера мъжкия,сутрин женската,жалко дано да няма повече жертви :'( O:-)
: 13.02.2010г 15:03ч
Още едно въпросче-дали да сифонирам аквариума в моя случай,че като гледам бая отпадък има на дъното(като сменям водата най-добре се вижда).Четох ,че бактериитеса най-много във филтъра и по повърхноста на грунда ,та като сифонирам дали няма и те да си отидат с мръсотията

митко

Сифонирай си спокойно.Бактерий имаш и във филтъра.Всеки път когато сменяш вода,сифонирай и дъното.Полезно е.Давай на рибите оскъдно храна и то само фирмена.По добре гранулки.А можеш да не ги и храниш 2-3дни.Подържай малко по- висока температура-около28гр.за седмица.Не слагай никакви химий.Купи си и витаминки да и капеш.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

joro_qkiq84

ок благодаря до сега беше на 25 гр.,ще я вдигна на 28гр.почти не ги храня *THUMBS UP*

ivcho0

Цитат на: BOJO - 12.02.2010 17:55
Вие двамата ivcho0 и San Giovanni защо поне не преброите до 20 преди да пуснете някоя глупост. Стига сте давали меко казано некомпетентни мнения.
ivcho0  ти как разбра че това е ихтио. Снимки няма  , няма и симптомите. ПО свитете перки ли бре? Ако да , направо си за ясновидци. А San Giovanni .... нямам думи.
Готоварска сол се слага само ако ще готвите рибата. В аквариума е допустима МОРСКА СОЛ и то за определени видове. 
..............
joro_qkiq84  - успокой се малко, писах ти в другия форум . Всичко ще е наред , изчакай 3 седмици с този режим. И не слагай вода от друг аквариум, защото не знаеш какво ще внесеш с водата.
..............
herlitz90  : ако и ми обясниш смислено защо слагаш метиленово синьо на здрави риби  *dontknow*



еми прочети това което е писал...след това прочети линка,който съм дал и виж дали симптомите съвпадат...."рибките се почесват" според теб краста ли са фанали ?!?!
по въпроса със солта:Много хора лекуват по този начин,а и той гледа живородки мислиш ли че ще им стане нещо от такива количества сол???

joro_qkiq84

Напоследък калихта плува посточнно нагоре-надолу из аквариума все едно не е дънна риба,а от вчера молинезията гони гупата ,която е в напреднала бременност и тя е принудена да седи на дъното.Дали всичко това е от амонячното отравяне или е нещо друго.11 дни от стартирането на аквариума *dontknow*

San Giovanni

Цитат на: BOJO - 12.02.2010 17:55
Вие двамата ivcho0 и San Giovanni защо поне не преброите до 20 преди да пуснете някоя глупост. Стига сте давали меко казано некомпетентни мнения.
ivcho0  ти как разбра че това е ихтио. Снимки няма  , няма и симптомите. ПО свитете перки ли бре? Ако да , направо си за ясновидци. А San Giovanni .... нямам думи.
Готоварска сол се слага само ако ще готвите рибата. В аквариума е допустима МОРСКА СОЛ и то за определени видове. 
..............
joro_qkiq84  - успокой се малко, писах ти в другия форум . Всичко ще е наред , изчакай 3 седмици с този режим. И не слагай вода от друг аквариум, защото не знаеш какво ще внесеш с водата.
..............
herlitz90  : ако и ми обясниш смислено защо слагаш метиленово синьо на здрави риби  *dontknow*

...брей брей ... колко ли некомпетентни мнения сме дали..... =-O  ......всеки сам си избира по какъв начин да процедира а този начин се базира на всички НЕкомпетентни мнения на многото  Ясновидци... а твоето е НАЙ компетентно *thanks
Болт, закован с чук, държи по-здраво, от пирон завит с отверка!

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ivcho0


joro_qkiq84

Колеги здравейте отново,вчера ходих до пазарджик и взех сера био нитривек,сложих 10мл. за 25л. аквариум,ако някой може да ми каже колко често да слагам в моя случай.И дали ще имам по- скоро азотен цикъл,вече минаха 17 дни от стартирането , а и оцелелите ми рибки вече като ,че ли са по-весели   *YAHOO*

joro_qkiq84

здравейте отново,някой може ли да ми каже да ли мога да си сложа корен в аквариума в моят случай с не формиран още азотен цикъл?18 дни от стартирането.

Similar topics (5)

44892

Публикации: 31
Прегледи: 9450

55205

Публикации: 4
Прегледи: 2382

28074

Публикации: 3
Прегледи: 6079

39967

Публикации: 13
Прегледи: 5092