• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 12:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем при бета на 2 седмици

Започната от kre10, 05.08.2017 21:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kre10

Здравейте, излюпиха ми се бети преди 2 седмици вече
аквариума е колба 7 литра
като цяло е напълнена на 5 литра. с вода
има съвсем лека аерация, бащата го изкарах преди 3-4 дни, понеже рязко променяше движенията си и завихряше рибките. и е не беше почивал отдавна покрай малките. храня с артемия в 9:00 най-късно, около 14:00 и около 20:00 като на хранене слагам по една клечка за уши полепнала с артемия. Смяна на водата всеки ден или почти всеки ден около 50% като почиствам дъното старателно с шлаух и спринцовка за да не тегля вода постоянно и търкам с гъба стъклата която е сложена на пръчица за да са чисти.
От скоро взеха да умират по доста рибки м/у 5 и 20 на ден. побеляват и се разлагат. гледам че има побелелели и от живите но още мърдат, няма разлика дали са малки или големи от всичките се случва да умират.
Като превантивна мярка добавих метиленово синьо по 2 капки през ден. сякаш е по добре и спрях осветлението освен по време на хранене.
Дайте идея как да запазя по голямо потомство

discusfen

Рибите се хранят и с вода не само храна.Не може след като са излюпени в толкова малък обем вода да продължат да се развиват нормално.Би ли споделил как я ловиш тая артемия с клечки за уши

kre10

от марлята я обирам с клечка за уши, ти мен за някакъв маг ли ме взе ?:)

discusfen

Така си написал все едно бъркаш в кутийката с яйца с клечка за уши и храниш рибките с неизлюпена артемия.Имало е и такива слъчаи.Ами тогава броенето на литри вода да започне сега.Пет литра пет дена, шест шест дена и така до сто.

kre10

Цитат на: discusfen - 06.08.2017 22:27
Ами тогава броенето на литри вода да започне сега.Пет литра пет дена, шест шест дена и така до сто.
Това с литрите е интересно, явно нямам възможности разполагам с 27 литра аквариум явно ще изкарам до 27-мия ден. Утре ще ги преместя там. След това каквото стане.
А уж бетата беше непретенциозна към обема на водата.

Публикациите са слети: 07.08.2017 08:50

Снощи напълних аквариума до горе, като запазих много малка част от старата вода.

нахраних ги с 3 такива клечки (наловени мистериозно)

Понеже явно бяха гладни, големите бяха проявили признаци на канибализъм една голяма беше налапала по малката. Докато грабнах фотоапарата явно я пусна.
https://s1.postimg.cc/vin8hposv/DSC_2074.jpg

А така изглеждат умрелите най честно на сутринта.

Днес след голямата смяна на вода, пълнене до горе, и обилно хранене. Не видях нито една умряла.






Tony_JB

Не разбирам ама хич от Бети,но знам че колкото повече толкова повече важи май за всички риби.
А именно големи обеми, големи смени вода подпомагат растежа и развитието на рибите.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

kre10

Едно интетресно клипче :)

Joro V

Мисля, че храната им е малко. Трябва да ги храниш по повечко.. И да ги преместиш в поне 20 литра, като на 2-3 дни им сменяш по малко вода.

kre10

С една идея е по добре в големия аквариум най-малкото мога да ги набюдавам по добре през право стъкло




Публикациите са слети: 09.08.2017 09:25

Спряха жертвите в големия аквариум

kre10

Някакви предложения за температурата на водата при бебетата на 1 месец?
в момента е 28 градуса.

hip9

Температурата ти е добре.

Amev

Така с клечката навярно хващаш и неизлюпени яйца и обвивки от излюпени ... направи си една хранилка и им давай дирекно жива артемия с нея. Има писано из форума , от непрозрачен съд (кутийка от упсарин) ,пробиват се дупки , налива се водата с артемията , слагаш една лампа над аквата , топиш хранилката и артемията излиза от дупките да търси светлината , така неизлюпените яйца и обвивки остават в хранилката . Като спре да излиза артемия, връщаш водата обратно в люпилнята .

kre10

Направих нещо такова но много малко количество артемия излиза а голяма част оставя на дъното https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170811/7e15c4431cf625d50cca38e3bbc1d6db.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

kre10

Направо солената вода ли да наливам в шишенцето ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

baygry

Погледни кутийката срещу светлината.Ако прозира я омотай с черен изолирбанд.Постави едно камъче вътре,и я постави на дъното на аквариума.Артемията се стреми към светлината и ще излиза през отворите на капачката.Успех.


Публикациите са слети: 11.08.2017г 16:04ч

В бутилката в коята люпиш,спираш аерацията изчакваш да се утаи и дърпаш с една спинцовка и дирекно в кутийката.И слагаш в аквариума с бебетата.от кутийката ще излазат само живите артемии,неизлюпени остават вътре.Солената вода от кутийката не се смесва,или се смесва пренебрежително малко с аквариуманата.


Публикациите са слети: 11.08.2017 17:02

И още нещо мн важно,след като напълниш шишенцето трябва да изкараш въздуха отвътре,иначе няма как да излезе артемията.През един отвор наливаш още малко от течноста.
                                                         
                                                                                                                                  

kre10

Благодаря за инфото, като цяло няма как да прозира понеже съм я обвил с термосвиваема шлауфка.
може би дупките ми са малки и излиза много малко артемия или самата ми артемия е мъртва.
Принципно я люпя в шкафа под аквариума и се чудя трябва ли и светлина докато я люпя ?

baygry

Задължително трябва светлина,сол и аерация.имначе не се люпи.или се люпи незначително количество.

delta14betta

Извинете понеже да не отварям нова тема реших тук да пиша . Значи ето инфо: на 4 юли стартирах аквариума 10 литров за една бета, сменял съм 1 и 2 седмица през ден, после през другите дни май сменяха през 2 дни. На 21 взехме Бетата, млад мъжки игрив и т.н. Ядеше си, плуваше си весело. Забравих да спомена че като го взех , взех и една маримо топка и анубиас нана. Анубиасът от скоро го махнах (изхвърлих го) поне корените му бяха загнили и все едно имаше изядени листа и беше пожълтял и го махнах. Но забелязах че рибето от тази седмица нещо лежи много по дъното , трудно се храни (яде тетра бета гранули) давам му по 4 вече (преди му давах по пет) 8 часа и 18 часа. Сменям му водата всяка неделя. Сменям му по половината част от водата. Сега въобще се мъчи да яде. Само плюе гранулите, плува малко и пак леща на дъното. Кажете ми какво да направя.

Similar topics (5)

41855

Публикации: 45
Прегледи: 11991

52864

Публикации: 7
Прегледи: 3332

27286

Публикации: 7
Прегледи: 4736

38375

Публикации: 4
Прегледи: 3014

49961

Започната от bojidara04


Публикации: 2
Прегледи: 1649