• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем

Започната от gambina, 08.05.2010 10:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gambina

Здравеите  :-)

Проблема ми е , 4е дискусите ми се бият и то доста и се плашат доста ... нов съм в отглеждането на дискуси .
Преди съм се занимавал с по4ти всякакви рибки , но тук си нямам и понятие .
За това питам мога ли по някакъв на4ин да ги успокоя ?
Аквариума ми е 160 л гледам 3 дискуса "Pigeon blood , Red turquoise & Moon head .
Наи-големия е pigeon blood тои ги гони из целия аквариум и се притеснявам да не се наранят  :-( слу4айно да не ги дразни светлината или нещо подобно ?

Всяка припоръка и съвет ще са ми от полза благодаря предварително  *DRINK*

kamos

Малко са на брой-за да намалиш вътрешно видовата агресия трябва да са поне 6 броя. Отделно 160 литра си е малко, но не е проблем с чести големи смени на водата.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

gambina

не те разбрах  :-(
за 6 дискуса е добре с 4ести смени или за 3 те ? и ако искам да гледам 6 дискуса колко трябва да е голям аквариума

hahooto

аквариума ти нетие малак но броиката ти е малко трябва поне 5 или 6 дискуса да имаш за данесе бият, по принцип като са малко дискусите се гонят много

nickolaiii

и на мен са ми казвали едно време да гледам не по малко от 6 дискуса НО мисля че това е простотия :) в момента имам 8 дискуса в 400 литра, една голяма двойка състояща се от пийжън и малборо, още един голям и 5 малки... почупват се хора, двойката постоянно воюва с гругия голям и даже го преследва из аквариума (правят си спринтчета), от другата страна на фронта пък едното малко се изкъртва с всички други малки и ги преследва все едно са му изяли яденето, но се свиква :) агресия винаги ще има, все пак са цихлиди!

Similar topics (5)

58211

Започната от agenta82


Публикации: 6
Прегледи: 2498

31232

Публикации: 5
Прегледи: 2688

44853

Публикации: 11
Прегледи: 5071

55035

Публикации: 6
Прегледи: 2267

27478

Публикации: 8
Прегледи: 6505