• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ- умиращи рибки

Започната от jsixty9, 13.08.2010 18:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jsixty9

13.08.2010 18:28 Last Edit: 14.08.2010 09:18 by nikolaytoshev
Здравейте,
от месец и малко имам вече аквариум и на седмица ми умира по една рибка горе долу и все по един и същ начин. Значи първо плуват по повърхността, след това почват просто да се носят по водата... с корема на горе, с опашката нагоре и по всякакъв начин но не и правилния. Първо умря един Барбус, след седмица неонка, след това пак барбус и сега пак неонка. Аквариума е 60 литра, тестовете показват че водата е наред, температурата е постоянна 25 градуса, сменям 10 литра вода седмично, вътрешен филтър, лампата свети по 11 часа, помпичката работи по 15 минна всеки час през деня и по половин през ноща. Рибките бяха към 20 бройки, сега са 6 неонки, 6 барбуса, 3 перлени (не помня точно как се казваха).
Благодаря предварително.

Ивайло Гиздов

Помпата трябва да работи постоянно.

tomatomov197

  да, и освен това сменяй няколко дни по 20л. вода
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

jsixty9

Филтъра работи постоянно, а помпичката дето вкарва въздух работи на почивки.

Caxapa

Ако дадеш и снимка на аквариума може да се улесни разпознаването на проблема ти.

jsixty9

Ето снимки, другите рибки ми изглеждат добре, само тази малката на третата снимка...
Имам един барбус ... албинос май му се викаше, който непрекъснато тормози останалите, да не би да е той причината?
]

Асен Евгениев

Къщурката цепи мрака. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

mejdupraznika

Цитат на: akapulko - 13.08.2010 19:51
Къщурката цепи мрака. *DRINK*
Вписва се в обстановката  .

ПС; щом аерацията ти работи на почивки, направи така че да имаш обилна аерация в аквариума постоянно.

jsixty9

Пуснах аерацията да работи непрекъснато, та да видим кво ще стане, ама така като гледам тази малката от последната снимка почти си заминава и тя... втора за днес...

Bolta

Доколкото разбирам , само аерацията я пускаш и спираш по някаква схема , а вътрешния филтър си работи постоянно нали ?
Аз през нощта също изключвам аерацията на тези аквариуми , които са ми в стаята , където спя . Проблеми няма .
Мисълта ми е , че едва ли причината за измирането на рибите е в аерацията . Проблема би трябвало да е другаде .  *dontknow*

jsixty9

Филтъра работи непрекъснато... мисля си да не би да са много... и просто по слабите да са тормозени от другите(особено от албиноса) и като не ядат много и не плуват много... защото 3 от 4-те умрели риби бяха малки... другите от същите видове станаха видимо доста по голями... знам ли вече кво да си мисля. Дали да не изхвърля албиноса и да видим дали ще се поуспокоят?

dafil

А къщурката-едва ли е за тази цел и място.Може да е правена и лепена с хелметекс или друго ацетоново лепило ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

jsixty9

Къщата е купена от Зоо-магазин и е на една много известна фирма тук - Europet и си е точно за аквариум

NO CARRIER

Цитат на: jsixty9 - 14.08.2010 09:16
Къщата е купена от Зоо-магазин и е на една много известна фирма тук - Europet и си е точно за аквариум

Някои хора му казват кич. Защото никъде в природата в местообитанията на рибоците няма такива къщички.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

stilista

14.08.2010 13:07 #14 Last Edit: 14.08.2010 19:09 by stilista
Цитат на: NO CARRIER - 14.08.2010 12:06
Някои хора му казват кич. Защото никъде в природата в местообитанията на рибоците няма такива къщички.
Коко.ами атлантида нали е описват точно под водата  *JOKINGLY*

С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

petia_mimi

Проблема с умирашите рибки едва ли е  заради аерацията.На моя аквариум през нощта не работи помпата пак на рибките нищо им няма.  :-)

BOJO

Цитат на: petia_mimi - 14.08.2010 14:17
Проблема с умирашите рибки едва ли е  заради аерацията.На моя аквариум през нощта не работи помпата пак на рибките нищо им няма.  :-)

Моля не се изказвай без да сигурна.

jsixty9: Рибочетата са вяли,  и не плуват интензивно? На една от снимките видях нитривек , слагаш предполагам от него при смяна на водата?

за мен си  ги натровил с амоняк. На нов аквариум си сложил 20 рибочета без да е стабилизиран. Слагаш нитривек , който те връща всеки път в стартова позиция. Смени 50 -60 % вода и спри храненето. Ако поразровиш малко в дясно падащото меню има много и интересни статии за четене. Сри всякакви химии при смяната на вода.

jsixty9

Този нитривек го слагах пред 2-3 седмици защото си мислех, че нивото на амоняка е високо, но само веднъж и от тогава не съм го слагал. След това взех тестове и за него и всичко си е окей. Рибките си плуват нормално, но до вчера доста от тях се криеха, коя къде намери. Изхвърлих барбуса, който непрекъснато ги гонеше и от тогава цари мир и спокойствие.. дано това да бе проблема. Благодаря на тези, които се опитаха да помогнат.. ще пиша след време да видим кво е станало :)

А относно къщата, не разбрах кво ви се наби на очи тя и кво общо има с темата... плюс тва всеки си прави с аквариума квото си иска... или може би трябва да питам първо дали е кич или не? за разрешение евентуално да помоля...  *dontknow*


MeTogu

 *offtopic за 20 рибочета може много неща.А за 500 идея си нямаш колко малко е нужно.Взе пак говрим за големи риби BOJO каквито повечето акваристи гледаме.Това ти сръвнение вкарва в заблуда доста акваристи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

elblanko

Цитат на: jsixty9 - 16.08.2010 00:54
А относно къщата, не разбрах кво ви се наби на очи тя и кво общо има с темата... плюс тва всеки си прави с аквариума квото си иска... или може би трябва да питам първо дали е кич или не? за разрешение евентуално да помоля...  *dontknow*
Почесват си пръстите в клавиатурата, не се връзвай.
Кич или не, важното е на тебе да ти харесва.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

jsixty9

А някой може ли да ми каже как се казва растението, което е най-вдясно на първата и втората снимка? почна да стига до повърхността вече и незнам какво да го правя за да се размножи. Другите просто ги режа отгоре и отрязаното го "боцкам" някаде  и то се хваща, но това...  *dontknow*

DanyGod

Мисля, че говориш за валиснерията. Тя се размножава като си пуска сама издънки. Като стигне повърхността има два варианта - оставаш си я така или я подрязваш, но ако я подрежеш ще започне да загнива. Моята препоръка е да си я оставиш да си расте, а като стане много да я оскубваш с коренчетата  *THUMBS UP*

jsixty9

Мне, не валиснерията... нея я знам... това което е по отпред... листата му приличат на лимонови листа  :-D

DanyGod

ами то си е лимонче. Мисля, че латинското му име е Hygrophila corymbosa, но може и да греша. Иначе резваш му връхчето и го заравяш в грунда - то ще си пусне коренчета  *YES*

jsixty9


Similar topics (5)

35373

Започната от Betta_98


Публикации: 14
Прегледи: 6301

32102

Публикации: 0
Прегледи: 1937

56323

Публикации: 2
Прегледи: 1818

50895

Публикации: 6
Прегледи: 2454

55869

Публикации: 1
Прегледи: 2204