• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ- умиращи рибки

Започната от jsixty9, 13.08.2010 18:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petia_mimi

Проблема с умирашите рибки едва ли е  заради аерацията.На моя аквариум през нощта не работи помпата пак на рибките нищо им няма.  :-)

BOJO

Цитат на: petia_mimi - 14.08.2010 14:17
Проблема с умирашите рибки едва ли е  заради аерацията.На моя аквариум през нощта не работи помпата пак на рибките нищо им няма.  :-)

Моля не се изказвай без да сигурна.

jsixty9: Рибочетата са вяли,  и не плуват интензивно? На една от снимките видях нитривек , слагаш предполагам от него при смяна на водата?

за мен си  ги натровил с амоняк. На нов аквариум си сложил 20 рибочета без да е стабилизиран. Слагаш нитривек , който те връща всеки път в стартова позиция. Смени 50 -60 % вода и спри храненето. Ако поразровиш малко в дясно падащото меню има много и интересни статии за четене. Сри всякакви химии при смяната на вода.

jsixty9

Този нитривек го слагах пред 2-3 седмици защото си мислех, че нивото на амоняка е високо, но само веднъж и от тогава не съм го слагал. След това взех тестове и за него и всичко си е окей. Рибките си плуват нормално, но до вчера доста от тях се криеха, коя къде намери. Изхвърлих барбуса, който непрекъснато ги гонеше и от тогава цари мир и спокойствие.. дано това да бе проблема. Благодаря на тези, които се опитаха да помогнат.. ще пиша след време да видим кво е станало :)

А относно къщата, не разбрах кво ви се наби на очи тя и кво общо има с темата... плюс тва всеки си прави с аквариума квото си иска... или може би трябва да питам първо дали е кич или не? за разрешение евентуално да помоля...  *dontknow*


MeTogu

 *offtopic за 20 рибочета може много неща.А за 500 идея си нямаш колко малко е нужно.Взе пак говрим за големи риби BOJO каквито повечето акваристи гледаме.Това ти сръвнение вкарва в заблуда доста акваристи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

elblanko

Цитат на: jsixty9 - 16.08.2010 00:54
А относно къщата, не разбрах кво ви се наби на очи тя и кво общо има с темата... плюс тва всеки си прави с аквариума квото си иска... или може би трябва да питам първо дали е кич или не? за разрешение евентуално да помоля...  *dontknow*
Почесват си пръстите в клавиатурата, не се връзвай.
Кич или не, важното е на тебе да ти харесва.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

jsixty9

А някой може ли да ми каже как се казва растението, което е най-вдясно на първата и втората снимка? почна да стига до повърхността вече и незнам какво да го правя за да се размножи. Другите просто ги режа отгоре и отрязаното го "боцкам" някаде  и то се хваща, но това...  *dontknow*

DanyGod

Мисля, че говориш за валиснерията. Тя се размножава като си пуска сама издънки. Като стигне повърхността има два варианта - оставаш си я така или я подрязваш, но ако я подрежеш ще започне да загнива. Моята препоръка е да си я оставиш да си расте, а като стане много да я оскубваш с коренчетата  *THUMBS UP*

jsixty9

Мне, не валиснерията... нея я знам... това което е по отпред... листата му приличат на лимонови листа  :-D

DanyGod

ами то си е лимонче. Мисля, че латинското му име е Hygrophila corymbosa, но може и да греша. Иначе резваш му връхчето и го заравяш в грунда - то ще си пусне коренчета  *YES*

jsixty9


Similar topics (5)

41693

Започната от karton


Публикации: 3
Прегледи: 1791

41414

Публикации: 5
Прегледи: 2641

23632

Публикации: 9
Прегледи: 11100

58736

Публикации: 2
Прегледи: 1960

52167

Публикации: 6
Прегледи: 2360