• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 11:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ.Невиждан проблем

Започната от stefko656, 23.05.2015 18:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefko656

Едната ми скалария не иска да се храни.Стои на едно място и от ануса и излизат някакви бели топчета.Разпитах поне 20 човека и никои незнае какво е.Скаларията ми е много ценна и неискам да я изгубя.Имам още 4 скаларии,но те са в перфектна форма.Моля ви помощ.Аквариумна ми е 125 литра с малко растения,но има укрития.Филтъра е перфектен.Имам стадо ниoни 3 барбуса,стадо тетри,кулиза една двойка и както казах 5 много ценни за мен скаларии.

hip9

А полага ли ги върху някаква повърхност тези бели топчета, може да са хайвер.

stefko656

И аз си го помислих,обаче не е хайвер и не ги полага никъде.Топчетата са много страни.Вече спряха да излизат,обаче рибата си стои на едно място и не се движи.Няма дикакви видими наранявания.

a__andreew

Хи, скоро ли си купил рибата? Предполагам от там където си я купил да се оформил чифт и ти да си купил само женската.

stefko656

Не,имам ги от година.

discusfen

Ако е хайвер рибата трябва да изкара яйцеполагало.По  вероятно е да е хексамит.Рибата спира да се храни,изпражненията и са прозрачно бели,на плавниците се забелязват места като отхапано.Има ли ги тези признаци .

stefko656

Пьрвите ги има,но няма никакви наранявания.

discusfen

Много са причините от които може да е стресирана рибата за да се разболее от това заболяване.Аквариумът ти отговаря само за един чифт скаларии.Другите четири може да са оформили чифтове и да притесняват петата.Барбусите ако са тетразона също притесняват скалариите.Температурата на водата,ако пада под 26 градуса също.Това че рибата отказва да се храни не е добре,иначе можеше да и дадеш храна с чесън за профилактика

stefko656

Как се приготвя тази храна с чесън?

discusfen

Има готова храна с чесън за дискуси на тропикал на люспа и ранула диалио.

Similar topics (5)

22587

Публикации: 6
Прегледи: 2637

665

Публикации: 27
Прегледи: 11472

48149

Публикации: 11
Прегледи: 6307

57965

Публикации: 3
Прегледи: 1895