• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Новоизлюпени Барбус Шуберти

Започната от Pecoto, 06.09.2014 09:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pecoto

Здравейте. Имам проблем с отглеждането на новоизлюпени барбус шуберти. Излюпват се много, до над сто и започват да измират. Подозирам проблем със захранването, но така и не успях с инфузориите. Сера микрон, микрочервей нямат добър резултат. Най - голяма преживяемост имам с жълтък 3-4 дни, добавям микрон , и към 10 ден микрочервей. Оцеляват 5 до 15 % от излюпените. Достигналите месец обигновено израстват до възрастни с нормален размер и форма. 
Ще се радвам на коментари. Ако някой иска да сменим шуберти за освежаване на родителите или да помогне със стартова култура инфузории ще съм благодарен. Често пътувам до Хасково, Ямбол, Сливен и Ст. Загора.

SDB

Колега
проблема ти е че след 3-4 ден трябва да ги
храниш с артемия с тоя микрочервей само
ги мориш от глад

Pecoto

Няма да се съглася с теб. При живородките хранени от първия ден с микрочервей постигам 100% израстване до полова зрялост. Нарастват изключително бързо. Имах някакви гупи , които за 5 месеца станаха по 4-5 см и взеха да раждат. По-скоро преяждат, което за барбусите е основния проблем.

mario_gg

Мога да ти препоръчам Hikari First Bites в комбинация с микро червеите.
Учи ги кога им е време за ядене пускай им ламата 10-тина минути преди да папат , при ежедневната смяна на водата я сменяй много бавно (ползвам маркуча от помпата за преливане на вода) , слагай по 1 чаена лъжица сол и сода на 20 литра в прясната вода която добавяш(никакви Aquastart и подобни подобрители) , сложи аквариума да го грее по 1 -2 часа на ден слънчева светлина (не директно просто да достига малко естествена светлина) , при смяна изравнявай температурата на прясната вода с тази на аквариума , не ги прехранвай 3-4 пъти на ден е достатъчно , храни ги бавно 1 доза я слагай на части ... предполагам си забелязал че 90% от храната отива на дъното.
Относно артемията ако можеш да излюпиш това си е най добрата храна ... просто рибетата обичат гонката с артемията в аквариума.
Всички съвети са извън основните като ежедневна смяна на 30-40% вода , добра аерация и т.н.
Горе долу това от мен ... Успех.

Similar topics (5)

26975

Публикации: 12
Прегледи: 4192

1740

Публикации: 21
Прегледи: 10392

58498

Публикации: 2
Прегледи: 1720

38344

Публикации: 9
Прегледи: 4421

36971

Започната от n_bs


Публикации: 7
Прегледи: 3166