• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Недостиг на кислород, или отравяне...?

Започната от bugy48, 23.10.2016 21:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bugy48

Здревейте.
Имам нов аквариум на 3 седмици някъде, сравнително малък, с основни обитатели 2 дискуса и неонки. Днес за първи път му смених водата / само 1/3/, като новата вода обработих с някакъв химикал на Тетра за чешмяна вода...изчаках известно време и я добавих. В момента /няколко часа по-късно/ всички риби са на повърхността и едва си поемат дъх. Дори и дънните риби плуват бързо до повърхността, поемат дъх и се връщат. Може ли някои да ми каже каква може да и причината и по важно, мога ли да направя нещо?? От това че не съм изчакала достатъчно добавената вода ли е? Или с температурата нещо? Моля, дайте някакъв съвет :'(

Amev

Нямаш азотен цикъл и точно около 20 тия ден има амонячен пик. Избързали сте с рибите !

Penta

Аз спешно бих сменил половината вода без да добавям нищо в нея.

baygry

Информация която предоставяте е малко,на мен ми прилича на кислороден глад,но и вероятноста да е нитритно натравяне е голяма
Съветите на колегите ще помогнат със сигурност.Сменете водата.
За спешни случаи поставете ако имате аератор ,също така може да се ползва и кислородна вода-но внимателно.
Малко повече инфо в тази тема:
http://aquariumbg.com/forum/bolesti/bolestite-v-akvariuma/

Lightning_boy

Както казва колегата по-горе, крайно малко информация за всичко в този аквариум. Дайте повече информация. Но със сигурност азотният цикъл се е заформил и като нищо да ги извадите с коремите нагоре.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

47419

Публикации: 20
Прегледи: 7560

31381

Публикации: 2
Прегледи: 3362

41431

Публикации: 2
Прегледи: 2401

48413

Публикации: 8
Прегледи: 4853