• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Не иска да се храни! Помощ

Започната от MechoPuh, 14.03.2017 16:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MechoPuh

Добър Ден на всички ! От 4-5 Дена имам Един Анциструс в Аквата , но той направо отказва да се храни ... Нямам растения още , нямам и корен и се притеснявам .. Миналия ден му дадох попарена краставица , но той просто не иска да се залепя за нея ... Просто се отказва ... Нищо не яде , купих и нова храна , не яде ...Просто си стои залепен на стъклото , филтъра , нагревателя и не прави нищо ... Всички други рибки си се хранят пълноценно . Прочел съм много статии , но не ми помагат ...

Храна - Sera Vipan
Аквариум - 60 Литра
Рибки - 6 Червени Неона , 6 Розови Даниота , 2 Черни Молинезии , 1 Гупа , 1 Анциструс

Дата на стартиране на аквариума:Преди 2-3 Месеца
Обем на аквариума:60-65 Литра
Височина:31,5

Данни за водата:
pH, амоняк, нитрити, нитрати:Не знам , поръчал съм тестове по интернет , но още не са пристигнали.
Температура:25 Градуса ( Стабилно )
Сменям по 1/3 литра на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е изворна .

Филтрация:

Вътрешен филтър 600л/ч:


Филтрите работят непрекъснато

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
Сложена нова керамична пещера за АНЦИСТРУС

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:Не

Риби:16
Полово зрели:Още няма
Млади риби:16
Нови риби през последните 20 дни: 6 Розово Данио , 1 Анциструс

Храна:Sera Vipan
Видове храна:Sera Vipan
Колко често храните рибките си:1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си:30-40 Секунди

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:Няма още
Колко % са бързо растящи:Няма още
Колко са плуващи:Няма още

Грунд:
Дебелина на дъното:4-5 См
Размер на камъчетата:0.4мм

Осветление:Няма още


levis1980

Според мен няма причина за  притеснение.Щом другите ти риби са добре и са активни,анцитрус от глад няма да умре.Може да се храни вечер,когато са по активни тоя вид риби и не го виждаш.Ако пък искаш да си по сигурен си вземи някаква храна за дънни риби(хапчета).Давай му по 1хапче на ден или 2 дни(се пак е само 1 риба)Сигурен съм,че ще се лепи на него :-)

MechoPuh

Цитат на: levis1980 - 14.03.2017 17:04
Според мен няма причина за  притеснение.Щом другите ти риби са добре и са активни,анцитрус от глад няма да умре.Може да се храни вечер,когато са по активни тоя вид риби и не го виждаш.Ако пък искаш да си по сигурна си вземи някаква храна за дънни риби(хапчета).Давай му по 1хапче на ден или 2 дни(се пак е само 1 риба)Сигурен съм,че ще се лепи на него :-)

Сигурен * И мерси ! :)

levis1980


click1

От как започнах да купувам таблетки за дънни рибки - сомчетата ми нямат проблеми - а един червен анциструс - отказваше да се храни за около седмица след като го купих - беше много страхлив, но сега и той се бори за таблетките - разчупвам ги на няколко парчета и ги слагам на различни места - споделям скромния си опит ;) Успех!

MechoPuh

Цитат на: click1 - 14.03.2017 19:11
От как започнах да купувам таблетки за дънни рибки - сомчетата ми нямат проблеми - а един червен анциструс - отказваше да се храни за около седмица след като го купих - беше много страхлив, но сега и той се бори за таблетките - разчупвам ги на няколко парчета и ги слагам на различни места - споделям скромния си опит ;) Успех!

Благодаря ! И моят също е много страхлив ! Мисля да пробвам с тези таблетки ! :)

Nebunu

За дъни храни с таблетки и то вечер след като изгасиш лампите. Те в тъмнината са активни и се хранят. Купи си хубави таблетки, няколко вида ако може. Краставица им давай само веднъж в седмицата.

Similar topics (5)

58746

Публикации: 0
Прегледи: 1641

46011

Публикации: 7
Прегледи: 3349

57571

Публикации: 6
Прегледи: 2414

42255

Публикации: 1
Прегледи: 2020

55180

Публикации: 9
Прегледи: 3682