• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 17:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Не е точно проблем...нещо странно

Започната от galet0, 09.10.2010 23:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

galet0

Значи аз вчера си купих златна рибка и я гледам в аквариум колба-4л. Значи отначало тя седеше само на дъното,не плуваше много много..,после се размърда и след това си плуваше нормално.Ама днес само стои на повърхноста и като че ли си поема въздух.Затова казвам че не е точно проблем,смисъл рибката си е здрава,ама защо стои на повърхноста и си поема въздух? А и да плува пак половината уста и е навън смисъл само на повърхноста ??? Защо е това?  *dontknow* *dontknow* *dontknow*

aonsu209

Предполагам на рибката не и стига кислород и има нужда да си закупиш ареатор или по честа смяна на водата , но принципно това не е аквариум за така рибка по добре гледаи бета. Дрго което надявам се да не си налял водата директно от чешмата без да я изчакаш да преседи може да си умориш.

raiko

Цитат на: galet0 - 09.10.2010 23:20
Значи аз вчера си купих златна рибка и я гледам в аквариум колба-4л. Значи....
Значи когато четеш теми за необходимия обем вода на една златна рибка да се замисляш за съдържанието им, а не да правиш "умни" коментари :-) :
http://aquariumbg.com/forum/zlatni-ribki/bolna-zlatna-ribka-molya-vi-pomognete/msg286386/#msg286386

ogogogo

galet0,нищо лично към теб но,преди да се вземе за отглеждане каквото и
да е живо същество е хубаво първо да се събере малко информация за
начина му на живот,размера който достига,минималните условия на живот,
които трябва да му осигуриш.
Ти правиш точно обратното.Взела си бурканче от 4 литра и пускаш вътре
риба която Райко ти е показал колко голяма може да стане.
Ако не и купиш поне 50 литров аквариум със сигурност ще и се радваш още
ден два и после  *dead.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Radinka

и аз преди да изчета форума бях направила подобна грешка...бях послушала хората от зоомагазина за които си мислех че работата им е да ни помагат.Гледах 3 златни рибки в 40 литра когато умряха 2 чак тогава се светнах че явно просто хората са се отървали от стоката си без да им пука дали ще ги уморя.Радвам се че открих този форум и сега се радвам на 13 здрави и щастливи златни рибки и един красив 520 литров аквариум  *YAHOO*
златарник,скаридарник и жабарник

nikolaytoshev

4л. колба - това не е аквариум. Не става за гледане за гледане в никакъв случай на златна рибка. Има изписано толкова много по форума.
Все пак се опитваме да създадем перфектните условия за тези красиви тропически рибки, а не да гледаме как се мъчат за да оцелеят.

galet0

Да..и аз точно такива отговори предполагах че ще има.Значи аз не ви питах дали е достатъчно голям аквариума,нали?Аз ви попитах защо  рибката стои само на повърхността.И още нещо: Имам приятелка която вече 3 месеца си гледа златна рибка в колба. :)))

valnata

Цитат на: galet0 - 10.10.2010 12:22
Аз ви попитах защо  рибката стои само на повърхността.

Защото я гледаш в буркан. Вземи си аквариум 50+ литра, филтър и нагревател.  Това, че се учиш от приятели, които нищо не разбират не е на добре.  *dontknow*

santah

Цитат на: aonsu209 - 09.10.2010 23:31
на рибката не и стига кислород и има нужда да си закупиш ареатор или по честа смяна на водата
Ето ти отговора на въпроса.
Мога да предскажа и какво ще се случи в бъдеще. Понеже в 4л няма да се събере подходящ филтър, ще се наптрупа амоняк и рибата е пътник. За съжаление това е просто въпрос на време.

ogogogo

galet0 ,ами щом при твоята приятелка си живее питай си я нея.
И като знаеш предварително отговорите на въпроса защо ни
занимаваш с простотиите си.
Ще си умра от кеф да те затворя в гардероба и да ти спра въздуха.
Като почнеш да се кокориш и да обръщаш очите ще си отговориш
на въпроса защо рибката ти се държи така.
Айде бегай сега в гардероба. *CRAZY*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

galet0

Тцтцтц... човек да не попита нещо.Модераторите могат да затворят темата.За въпросите ще се обръщам към някой друг.И относно аквариума: Баща ми преди гледаше рибки,имаме аквариум 200 л. но просто не ми се занимава с толкова риби.Исках 1 златна..ама както и да е  :popcorn:

ico

 *offtopic Хората на няколко пъти ти обясниха, че не трябва да мъчиш така животните и после на теб не ти харесва реакцията. Как трябва да ти го кажат, за да ти влезе в главата, без да недоволстваш?
Иначе 200 литра са много добър обем за златна рибка и в тоя съд ще се чувства добре. Не е нужно, да се пълни с много риба и една е достатъчно.   *THUMBS UP*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

nikolaytoshev

В 200 литровия на баща ти ще се чувства прекрасно.

totishish


Similar topics (5)

59109

Публикации: 2
Прегледи: 1819

54803

Публикации: 9
Прегледи: 2754

48545

Публикации: 7
Прегледи: 2852

21705

Публикации: 3
Прегледи: 3511

56738

Публикации: 0
Прегледи: 1534