• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моля за съвет.Гупи и Златни рибки.

Започната от Mhz, 12.02.2012 15:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mhz

   Здравейте,
Любител съм в отглеждането на рибки.Имам 30 литров аквариум, в който  си плуват 2 гупи, 3 сома и 1 хелер.Наскоро ми подариха и 2 златни рибки.След 2-3 дни безпроблемно съжителство една от гупите започна здрав тормоз върху златните рибки изразяваш се постоянно хапане, "кълване" незнам как  да се изразя странично по рибите.
Какво трябва да се направи в случая има ли опасност за златните рибки?
Интересно е, че другата гупа, която е по-малка не проявява никакъв интерес към новите си съквартиранти.

ico

Не е добре, да наблюдаваш безучастно как животните са тормозени от нещо.
В твоя случай аквариума е прекалено малък за две златни рибки само, а какво остава за всички на куп. Махни златните или им вземи по-голям аквариум 70-100 литра. Каракудите е най-добре да се гледат сами заради по-специалните си изисквания към храна, дъно и температура.
Ако сомчетата не са коридоарси, то и те нямат място в тоя съд.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

fishlover

при мен е точно обратното златната ми яде гупите %)
най-големия проблем на акваристиката... Зарибяването!!!

Caxapa

Колегата Ицо от Пловдив е обяснил положението. Кой кого тормози/ златни>гупи или гупи>златни е все тая. Въпроса е , че двата вида рибки са с различен хабитат и начин на отглеждане с различни изисквания. Всичко това е писано много пъти и има доста теми по въпроса.

Lucky Fish

Просто премести златните рибки или гупите в друг аквариум ако имаш.Не може да продалжава така.  :-( Лошо е животните да са тормозени от други. На мен така ми изядоха малките рибки една по-малка от тях. Кълваха я кълваха и тя умря.
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Similar topics (5)

42255

Публикации: 1
Прегледи: 2020

30478

Започната от ni4ko


Публикации: 3
Прегледи: 5028

33845

Публикации: 27
Прегледи: 7958

29611

Публикации: 12
Прегледи: 3764

40860

Публикации: 2
Прегледи: 2070