• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 17:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля помогнете !!! Нахапан или болен телескоп

Започната от Krassi, 04.02.2017 03:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Krassi

На кратко, преди години имах доста риби но заминах в чужбина и трябваше да ги махна. Сега пак имам риби от около три години, имам три анциструса, два телескопа, две златни и два малки сома албиноси коридораси. От известно време може би четири месеца се случва нещо странно което не съм срещал преди, единият ми телескоп нещо му се случва от време на време. Проблема е следния: Преди около четири месеца забелязах един ден, че единият ми телескоп е наранен от едната страна(ще кача снимки)помислих си че се е разболял, отделих го, лекувах го и се оправи и го върнах обратно след може би две седмици. Раната му зарасна но си остана сякаш белег и си личи все едно някой го е изтъркал от едната страна. След месец пак забелязах същия проблем на същата риба и вече започнах да се съмнявам, че някоя друга риба и причинява раната. Пак я отделих и я лекувах но си мисля, че дори и да не бях ползвал бактопур пак щеше да се оправи, замислих се дали не е рана от ухапване. По това време имах и калихтов сом беше доста голям, помислих си че е от него и го махнах, но проблема си остана. След около две седмици след като я върнах обратно пак се случи същото на същата риба, взех да си мисля дали не е от аквариума(54л) да не би вече да са пораснали толкова,че да им е малък и купих 300л. и в момента рибката е отделена докато приготвя аквариума но пък се замислих ако е от аквариума и другите риби щяха да имат такива следи от ухапвания. Странното тук е, че този проблем е само при тази риба никога не съм забелязвал да я хапят или да се търка в камъните толкова, че да стане рана а няма никакви следи от ухапвания по перките а вече съм почти убеден, че проблема идва от друга риба. Възможно ли е да я нападат анциструсите вечер защото това се случва само вечерта, винаги преди да си легна ги гледам и сутрин като стана пак ги гледам. ??? Моля някой ако е срещал такъв проблем нека сподели.

vanko77777

Имах един анциструс мъжки които ми беше уморил 2 малки сребърни акули и раните бяха кото на твоята риба
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Krassi

Единият ми анциструс е мъжки, ще го наблюдавам известно време.

Krassi

Нещо не е както трябва. Преди около десетина дена телескопа ми почти се възстанови, и обмислях да го пускам при другите златни и анциструсите в големия аквариум който им купих. Обаче се наложи да преместя всички риби обратно при телескопа от големия аквариум за един два дена, и като ги преместих още първата вечер забелязах, че на телескопа пак има рана но не го отделих защото раната не беше много лоша а и на следващия ден щях да върна рибите обратно в големия аквариум и си казах, че едва ли нещо фрапиращо ще му се случи но уви. На втория ден телескопчето вече беше без люспи от двете страни много зле беше наранен и веднага го отделих, сигурно много се е мъчило животинчето. Мислех си, че ще се оправи но днес умря. Вече съм убеден, че някоя от другите риби го е нахапала но не съм сигурен дали са анциструсите. Така и не можах да разбера защо точно него нападат или дали не е бил болен от нещо и затова са го нападали. Много си го харесвах беше и голям но ми го умориха другите риби. Някой има ли представа защо са го нападали и? Дали няма да ми наранят и другите риби(ако са анциструсите)?

Similar topics (5)

44892

Публикации: 31
Прегледи: 9474

31724

Публикации: 3
Прегледи: 5298

52514

Публикации: 89
Прегледи: 22282

28879

Публикации: 4
Прегледи: 3267

45068

Публикации: 3
Прегледи: 2886