• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 03:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моите рибки в аквариума ми. СТАРТ

Започната от boxko, 17.02.2011 21:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

boxko

Решил съм да гледам живородки, защото са неагресивни и ми харесват, пък и ще ги наблюдавам как раждат  :)
Така до тук съм си избрал да гледам... 10-тина гупички, още толкова молинези, неони, две-три сомчета и скариди, колкото толкова :) Въпроса ми е това...възможно ли е :) Бройката реална ли е ? Даниото също може да се намеси във моя аквариум. Имайте предвид, че на тези риби им знам само имената :). Аквата е 114 литра, 90/30/40. Ще гледам и цветя вътре  :-D и скривалища ще има, поне така ми се иска, а дали ще го постигна...

Асен Евгениев

Живородките са добре за начало. Ама като гледам какъв мерак имаш, ще пуснеш рибите
веднага след напълването на аквариума. ]:-> Прочети статиите за стартиране.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

boxko

Прочетох ги, имам мерак, да си обзаведа аквата- първо, после азотен цикъл, после животни, но аз си питам, за да си се готвя, да си търся риб, растения и т.н. Така де...

zambo

За начало видовете и бройките им са добре . Аквариумът ти също . Съветвам те да не взимаш всички риби на куп . Купувай ги по малко през седмица .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

boxko

А кога да пусна скариди ? Преди или след рибоците ?  *dontknow*

Асен Евгениев

Може да пуснеш няколко живородки, да помогнат да се завърти цикъла. После каквото
ти е кеф.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

boxko

Ще гледам живородки, имам една златна рибка, която тормозя в един аквариум мъничък и се чудя дали ще прояви агресия при живородките? Как мислите? Приятелката ми много харесва скаларии - дали ще се съчетаят с всички гупи, даниота, молинези, скариди ? А като изключим скларията питам за дискусите как ще се впишат, ако въобще може да се интегрирт в такъв аквариум ?

Caxapa

Златната рибка изисква по-студена вода от живородките. Скалариите искат малко по-топла от тази на живородки но могат да се съчетаят в температурни параметри. А за дискусите просто забрави. Искат още по-топла вода  и не се препоръчва да се гледат с другите видове. Освен това дискусите изискват по-специални грижи и няма да се справиш от първия път. В литрите които си дал   можеш да гледаш към 2 скаларии съчетани с някоя друга живородка на които може да им бъде изгризана опашката, няколко неона , сомчета и ..растения. Ами това е! Дерзай и чети малко повечко за видовете и тяхната съвместимост в аквариумите.

paolo6481

За момента забрави за скаларии и дискуси!Първата комбинация от рибки която спомена е далеч по-удачна.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Асен Евгениев

Цитат на: boxko - 17.02.2011 21:28
Имайте предвид, че на тези риби им знам само имената
http://aquariumbg.com/fish.php

По имената, по имената и научаваш всичко за тях. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

boxko

Хора, имам едно питане - дали като си стартирам аквата и след като минат 10-тина дена да не пусна вътре скариди, а едва след няколко седмици и другите рибета, така че скаридите да не бъдат изядени, а и да се размножат лекичко ?

Caxapa

Цитат на: boxko - 05.03.2011 00:01
Хора, имам едно питане - дали като си стартирам аквата и след като минат 10-тина дена да не пусна вътре скариди, а едва след няколко седмици и другите рибета, така че скаридите да не бъдат изядени, а и да се размножат лекичко ?
Леко ще им бъде трудно да се размножат за тези 10 дена на изчакване.

Асен Евгениев

Цитат на: boxko - 05.03.2011 00:01
Хора, имам едно питане - дали като си стартирам аквата и след като минат 10-тина дена да не пусна вътре скариди, а едва след няколко седмици и другите рибета, така че скаридите да не бъдат изядени, а и да се размножат лекичко ?
За да се размножат и да не бъдат изядени им трябват много укрития и добро залесяване. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Morphined

Аз си гледам скариди при живородките,няма никакъв проблем.... освееен че не се размножават :)) Естествено че ще им изядат малките. На големите нищо няма да направят.

boxko

Какво разбираме под много укрития ?

Similar topics (5)

42978

Публикации: 18
Прегледи: 9338

41503

Публикации: 26
Прегледи: 7070

41414

Публикации: 5
Прегледи: 2654

33582

Публикации: 5
Прегледи: 3254