• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мистериозно изчезване на Анциструси

Започната от manyg, 21.05.2013 22:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manyg

В един ден и двата ми анциструса изчезнаха... Преди пак бях вземал 2 броя и пак изчезнаха, сегашните се задържаха близо месец. Вечерта ги имаше, а тази сутрин (цял ден) ги нямаше. Прерових аквариум с пинсетката за да проверя дали да не са се скрили, но няма ни вест, ни кост от тях.
Не са изядени защото в аквариума имам само неони. Огледах оноло аквариума, но не са искочили от него (а и има стъклен капак).
Аквариума е 380л

Някакви идей?

Nikee19

за такъв голям аквариум сигурно са се скрили провери ли зад гъбата ако имаш такава

zariio

Ако имаш корени провери ги много обстойно.Завират се в невъзможни отвори просто.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

manyg

Няма корени, само камъни. Освен да са се завряли под някой камък, но не ми се вярва. С канистър съм, нямам гъба. Дали да не разместя камъните да проверя...

Nikee19

със сигурност се крият някъде там особено ако са по - малки е нормално да не се забелязват

manyg

Камъните са вкопани в грунда и дупки няма. Все пак обиколих камъните с ръка та ги няма и там. Огледах стените и покрай рястенията... Има ли вероятност да са се заровили в грунда (фракция 2-3мм)?

Caxapa

Всмукателната ти тръба в ред ли е? Цедката достатъчно ситна ли е? Може да са се провряли  и от там в канистъра да са попаднали.
: 21-05-2013, 22:59:16
Това само при положение, че са много малки. Често намирам от моите в канистрите си макар като ги гледам  са доста по-дебели от отворите на цедката.

manyg

И това го изключваме. Процепите на смукателя са по 1-2 мм.

Caxapa

Няма друго обяснение в изчезването. Не казваш колко са на размер Анциструсите.

manyg

И аз немога да си го обясня. На размер са около 5 см. Предишните които изчезнаха изтраяха 2-3 дена. Тези вече месец и историята се повтори. Явно съм първият случай на такова изчезване. Тези дни ще отворя и канистъра да видя, но там няма как да са попаднали... През скимера на филтъра също няма как да са влезли защото тя е с по-малък диаметър.

Caxapa

Ще следя с интерес, че ми стана много любопитно.  Инак няма другаде къде да са ако отвсякъде ти е затворен аквариума, и няма животни които могат да ги изядат в него.

manyg

Освен брат ми (в кръга на шенага)...
Ще пиша ако има развитие ;) 

nadji6

Щом не е вътре в аквариума нещото, което ги яде... Защото все някъде трябва да са отишли тези животни и щом ги няма, знчи са изядени...

Имаш ли котка?

И на мен ми стана много интересно, пиши ако има развитие :)

zariio

Забили са се някъде покрай камъните щом нямаш корени.Преди при мен постоянно се набиваха някъде но винаги излизаха.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

OgnyanI

Честно казано в последните 2 седмици и на мен ми изчезнаха три анцитруса, но  бяха доста малки около 2 см, а в аквариума имам доста голям камък и се надявам да са под него, не съм го разбутвал. В 50 л. аквариум живееха с 2 трихогастера козби и не знам колко на брой скаридки ред чери, но напоследък виждам само 1 доста понаедрял, а другите ги няма.  =-O Утре мога да направя снимка на аквариума, че сега поокъсняхме, но наистина е любопитно...

FHM

Имам предположение че може би са се опитали да си направят пещера под някой камък и може би са били затиснати...



*offtopic Отвлечени са от НЛО  :-D

Luton

Преди години имах дънен филтър на единия от аквариумите ми (двойно дъно на 200 литров), та най-вече там си седяха и почти не излизаха. Ако имаш нещо подобно, да знаеш, че са под грунда :-)


manyg

Намерени са...
е не са излезли от аквариума ;)
след като ми протече техниката се наложи да се разглоби всичко.
Та единият разбойник е минал през скимера и седеше в съединителя на тръбите с канистъра (замалко да не го видя), а другият се е бил заклещил в коляното на скимера и не е оцелял.

В крайна сметка се разбра къде са били ;)

Caxapa

 *bg* Ще черпиш значи  *DRINK* Рекох ти къде да търсиш  ;-) Това животно има способноста да се завира като котка по невероятни начини из всякакви тясни цепнатини.

pqko

Такива са тия калпазани,можеш да ги намериш на най неочакваните места,това е една от любимите ми риби
винаги съм имал от тях във всеки аквариум,имах 4 преди време един от тях не го бях виждал близо 20 дена,
но се появи каде се беше скътал и аз незнам  :-D

Similar topics (5)

30234

Публикации: 0
Прегледи: 2681

54326

Публикации: 1
Прегледи: 1637

32848

Публикации: 5
Прегледи: 3251

56738

Публикации: 0
Прегледи: 1534

38756

Публикации: 15
Прегледи: 6971