• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Лабео и САЕ

Започната от gunmen, 08.08.2011 23:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gunmen

Има 2бр. САЕ 2 месеца след това си зех едно Лабео около12см и 2 месеца от както сам взел лабелото то по4на здраво да гони двете САЕ голяма битка става маи не са савместими ?

ForMe

Лабеото гони всички риби които може. За да няма проблеми, другите обитатели на аквариума трябва да са по-големи, от въпросното лабео.
Само слабите риби плуват по течението.

Giorgio_Armano

и при мене се получава така макар че аквариума не е никак малък.
но няма жертви до сега никакви
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

bluefire

Лабеото изразява агресия ]:-> към себеподобни видове  риби *DRINK*  (САЕ,сиамска лисица,и др.)като се чувства застрашено по някакъв начин и започва да брани територия  *MODERATOR*незнам защо ама доказан факт  *CRAZY*

Giorgio_Armano

егати територията  на 3 метра аквариум
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

sadechev

Просто лабеото си е агресивна риба ,аз също гледах лабео с няколко саета направо им взимаше акъла,гонеше ги из целия аквариум и накрая го махнах.

Nikiengi

Аз също имам Лабео и САЕ, мойто също ги гони, но какво от това! Обикновенно е едно подгонване и се спира, след време пак и така, но както каза tonino - жертви няма! А аз не знам аквариум, в който да няма доминираща риба! Вземете за пример червения неон - те постоянно се бъзикат един друг и въпреки това пак си плуват заедно. Мисля, че няма проблем от това, стига разбира се да няма жертви!  :-)

zambo

Нека си гони САЕ-тата . Няма да ги нарани . Перчене , бутане и толкова .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

paolo6481

Моето и гупите гони.Но трябва да отбележа че не обръща внимание на малките.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Асен Евгениев

Цитат на: gunmen - 08.08.2011 23:18
голяма битка става
В какво се изразява тази голяма битка? Самото гонене не е битка.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Norek1

Да не отварям нова тема, пиша тук.Да ви питам вчера си взех 3 САЕ-та и има 1 лабео в аквариума.Лабеото много ги гонеше в началото, но гледам днес по малко ги гони и не може да ги стигне.Но като се загледах видях, че на едното САЕ му липсва 1-то око възможно ли е лабеото да е причината?Пък може и така да съм го взел и да не съм забелязал.Имам също и рамирезита и скаларии, но не показват агресия към САЕ-тата.

Similar topics (4)

45473

Започната от Totti868


Публикации: 2
Прегледи: 1725

57089

Публикации: 1
Прегледи: 1357

36247

Публикации: 2
Прегледи: 3277

55522

Публикации: 4
Прегледи: 2032