• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 16:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какво ли се случва?

Започната от petar99, 25.04.2013 21:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petar99

Вчера видях по долната перка на голвмия ми дискус според мен паразит. Беше бяло балонче, което се виждаше, че беше сраснало с перката. По късно през деня е ичезнало. Тази сутрин като го вдиях в горната част на тялото си имаше много такива неща, че чак и външни паразити. Като се върнах вечерта и от тях нямаше скеда, рибата се храни не виждам проблеми.

http://i1043.photobucket.com/albums/b431/NStew/2011-11-24185045.jpg

Прилишаще на това, но само в горната част и по- скоро на съдрана кожан но беше по перките и то без следи от надрасквания. Радвам се, че ги няма по дискуса, но нека по- опитните споделят как ли се е махнало, защо ли се е махнало, заразно ли е, може ли да се е преместило на друга риба( тука вече чукам на дърво)?
Наистина ако някой знае, моля да отговори, понеже малко се притеснявам.

kendov74

Хайде макар ,че си дървен философ и ми приличаш на доста некоректен потребител на сайта ще помогна . Направих  кратка консултация с един много голям професионалист в областта на дискусите,който между другото е от твоя град ,стигнахме до извода ,че това са паразити, които формират размножителни мехури по тялото на дискуса ти , нарастват и се пукат и населват масово аквариума ти и затова изчезват мехурите. Хубавото е ,че съществува 100% процентно ефикасно средство :)
Роба се бори за свобода, а свободния човек се стреми към съвършенство !

petar99

И това е....освен рестарт
: 28.04.2013г 12:12ч
И всъщност и аз си мислех за такива мехури, които се пукат, работата е там обаче, че не се пукат толкова бързо, нещата не бяха съвсем мехури и на рибата носител и остават дупки и умира, а аз не видях нищо такова.

petar99

Вече целият аквариум се третира със SERA bactopur direct

Similar topics (5)

51956

Публикации: 5
Прегледи: 3066

48455

Публикации: 17
Прегледи: 5288

39320

Започната от M.Georgiev


Публикации: 9
Прегледи: 3717

24128

Публикации: 8
Прегледи: 3425