• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 05:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да помогна на коридораса ?

Започната от goolf5, 25.07.2016 19:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goolf5

Здравейте,туко що погледнах аквариума си и видях че единият от коридорасите ми палеатус плува в безтегловност.Сомчето го отделих живо е но сякаш нещо го е нападнало не знам какво може да е .?? В аквариума има малги бебета гупи , 1 мъжка гупа 2 анцитруса и 3 коридораса.Всичко беше наред до преди малко моля ви помогнете?Аз мисля , че анцитрусите са му направили нещо не знам какво може да му се е случило ... Сомчето е живо но лежи защото не може да плува заради опашката.
https://s31.postimg.cc/h8cii0lzv/IMG_20160725_192550.jpg

https://s31.postimg.cc/qh5yjxpbf/IMG_20160725_192557.jpg

addicted

Работа на някой анциструс е това. Моя утрепа две джулита, третото вече не е дънна риба, по скоро е врабче, само по растенията без да се доближава до дъното. А уж не са агресивни риби анциструсите.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


goolf5

И аз така си помислих... До сега стана толкова време нямаше никакви проблеми какво стана ...

addicted

Незнам тогава, аз още като пуснах джулитата и стана проблема. После пуснах още един анциструс на същия размер, отново големи битки паднаха, сега малко са разделили аквариума.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


goolf5

Анцитрусите ги имам от май месец , до сега е нямало никакъв проблем , и сега изведнъж ... Коридорасите винаги си вървяха 3мата заедно , но този беше малко по-малък от другите два , почти една година стана ги имам и ми е тъжно сега за този  :-|

Публикациите са слети: 25.07.2016 19:45

Анцитрусите са два , но значително по-малки от тях

addicted

Анциструсите са по малки? Странно тогава, не ми се вярва другите кордиораси да са го нападнали, те нали са си стадо.
Данеби пък да е някакъв паразит? Или сам да се е наранил някаде.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


goolf5

Да доста по-малки са от тях ... Паразит не знам неска сменях вода всичко беше наред дря вариант е имам един рапан дали на него ще се е ударил...?

Публикациите са слети: 25.07.2016 19:56

Но от известно време той стои разделен от другите два коридораса , те вървят заедно а той си стой някъде си лежи , не знам от какво е възможно.

addicted

Толкова да се удари сам не е възможно според мен. Да си го натиснал с маркуча, да се е мушнал някаде по филтъра и да не си го видял, някаде да се е цаклещил, тва са вариантите ако не е паразит. Ама паразит да се развие за минути незнам дали има.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


goolf5

Не знам всичко беше норамално , хвърлих един поглед и го гледам той се мъчи да плува но не успява и пада.Сега е жив в една купа съм го сложил но лежи по гръб на повърхността.Като го бутна движи се малко и пак така ляга

Similar topics (5)

24017

Започната от kaitou


Публикации: 6
Прегледи: 3183

34402

Публикации: 5
Прегледи: 3195

42408

Публикации: 8
Прегледи: 3139

51779

Публикации: 3
Прегледи: 2151