• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Израстъци по златна

Започната от kolib4iata, 25.04.2017 10:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kolib4iata

25.04.2017 10:29 Last Edit: 25.04.2017 20:01 by kolib4iata
Здравейте.По едната златна има бели неща които излизат от нея.Струва ми се, че растат.Стои като тънко рокче , като пъпка с връх но не знам дали е това и дали е живо.Излиза от люспата и тя е подута и до сега беше зачервено около бялото.В момента лекувам ихтио с SeaChem Cupramine.На трета снимка се вижда добре това което незнам какво е.Това част от ихтиото ли е или е съвсем друга болест.

Дата на стартиране на аквариума: 14.04.2017
Обем на аквариума: 80 литра
Височина: 40

Данни за водата: нямам
pH, амоняк, нитрити, нитрати: незнам
Температура: 20 градуса
Сменям по 20 литра на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла 24 часа. Водата е с температура 18 градуса.

Филтрация:
Аераторна помпа (без гъба): да
Аераторна помпа (с гъба): не
Вътрешен филтър л/ч: няма
Външен филтър л/ч: 400 литра
Система за СО2: няма

Филтрите работят непрекъснато - да

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: няма
(напр. смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:  Да нистатин и SeaChem Cupramine

Риби:
Полово зрели(видове, брой): незнам
Млади риби(видове, брой): мисля че са млади 2 златни
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): да двете златни

Храна:
Видове храна: Тропикал гранула за златни
Колко често храните рибките си: 2 пъти сутрин и вечер по 20 зърна
За колко време рибките изяждат порциите си: бързо до 2-3 минути

Растения: няма
Колко % от дъното е засадено с растения:
Колко % са бързо растящи:
Колко са плуващи:

Грунд:
Дебелина на дъното: 3 см.
Размер на камъчетата: 4-6 мм.

Осветление: да 2х15 вата свети само за храна и когато им се любувам












kolib4iata

28.04.2017 08:32 #1 Last Edit: 28.04.2017 10:54 by kolib4iata
Тези пъпчици стават повече.Дали е кожен паразит? Да лекувам ли с нещо?

Ако сложа метиленово синьо дали ще се повлиае.

Публикациите са слети: 28.04.2017г 10:10ч

Ходих за съвет в магазина и ми казаха, че това са червеи и няма лекуване.Трябвало да се извадят на ръка но аз не можах, пущинките се скриха вътре в тялото след като извадих рибето и нямаше как да ги хвана.

CodeCodev

Здравей. От вчера забелязах на един от телескопите си нещо подобно, а може би и същото. Изкочило е (виси) от едната страна на коремчето на рибката нещо бяло.. нямам си и на престава какво и какво да правя. Ако някой е запознат моля да сподели.

Забравих да кажа - рибката си има апетит и то добър. Всичко ми изглежда ок, освен че от време на време (по често вечерта, но се е случвало и през деня) отива в някой ъгъл на аквариума и застава с главата надолу и така стои известно време.

asito

Четете тука да откриете каква е болестта.Пише и с какво да се лекува.

http://www.miazoo.com/datafiles/44_Treatments.pdf

kolib4iata

Това твоето много ми прилича на lernaea свали си PDF-а които колегата предлага и отиди на 38 страница и виж дали е това.

raiko

Това не са червеи. Най-вероятно е кожна форма на камшичести паразири. Най-често се появяват през зимния период при студената вода.

CodeCodev

Здравейте. Тази сутрин намерих рибката от снимката умряла. Малко след като ви писах проблемите с рибката изчезнаха. Беше много подвижна, хранеше се и всичко така както беше като я взех изобщо. За съжаление реших, че нещата са се оправили просто с по-често сменяната вода или дори си мислех, че съм се заблудил и на рибката й няма нищо... Голяма грешка. Тялото и беше цялото на малки дупчици сутринта. От днес забелязвам, че втората започна все по често да стои горе на повърхността, леко настрани. Прегледах файла, който предложихте и смятам, че наистина става дума за болестта, която споменахте. От къде мога да поръчам препарати и лекарства за рибки? Ако знаете някакъв онлайн сайт където да са по евтини, ще съм ви благодарен да споделите. В крайна сметка и скъпо да е, ще купувам, разбира се, стига да не изгубя и другата. Благодаря ви за помощта.

Similar topics (5)

51754

Публикации: 4
Прегледи: 2095

23334

Публикации: 1
Прегледи: 4931

26068

Започната от ivanchoy_mk


Публикации: 4
Прегледи: 2812

49777

Публикации: 7
Прегледи: 4778