• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 19:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неоните ми мрът

Започната от vaskoli, 24.01.2011 10:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vaskoli



Обем на аквариума:.........200л..

Височина:......52.....

Грунд морски пясък
Дебелина на дъното:........5см...
Размер на камъчетата:..........3-5мм.

Осветление:......3x 18 w.....

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):...........
Вътршен филтър л/ч:....Resun 900 c гъба и активен въглен.......
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ....не.......

Филтрите работят(непрекъснато)

Дата на стартиране на аквариума:.....1 год.......

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
.........не..

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:....не.......

Вода
Сменям по .60...литра (процента) на всеки..14..дни.
При смяната: Водата е /(от чешмата направо). Водата е с температура ..25..градуса.
Температурата на водата в аквариума е .26...градуса.

Храна
Видове храна:........смесена...
Колко често храните рибките си:..2 на ден.........
За колко време рибките изяждат порциите си:...2 мин........

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:......60 %.....
Колко % от дъното са бързо растящи:.......50%..
Колко плуващи:......няма....

Риби:36 бр
Полово зрели(видове, брой):..........30..2бр.трахогастери 20 неона
Млади риби(видове, брой):.....10 гупи.......
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):.10 гупи..........
Здравейте колеги !Имам Неони черни и обикновонни, сменят цвета /избледняват и слабеят/и после мрът.Забелязах че единия неон има бяло петно в окото.Някой ако е имал подобен проблем ако може да сподели.Благодаря предварително!

dok70

Морски пясък и неони... не ми се връзва някак си .
Една снимка ще е доста полезна в случая.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

tetra

    Не е ясно от какво точно умират неонките тъй като няма описание как изглеждат преди да умрат.Така че трудно може да се постави диагноза без да се види.
   Мога само да споделя някой мой опити, във връзка с отглеждането и размножаването им,но в никакъв случай не мога да кажа ,че точно  това ще е причината за измирането на твойте.В никакъв случаи не твърдя,че този метод  е единствн и най правилен, но както казах при мен е дейсрвал добре и съм ги размножавал в огромни количества без проблеми.
   Най честите проблеми ,който сън имъл при отглеждането им е появявянето на бели точки по плавниците и след това по тялото им.Тъй като при подготовката  за размножаването на чифтовете не е  желателно рибите да се разболяват и бъдат лекувани,премахнах грунта от аквариумите и проблема бе решан.
   За съжаление с други проблеми при отглеждането им не съм се сблъсквал и за това не мога да кажа повече по темата.
  Едно от изискаванията при тях е подържането на добра хигиена и стабилна еко система в аквариума. Суровата вода направо от чешмата не действа добре на водните растения и рибите.Нещо повече за качестрата и химията на аквариумната вода можеш да видиш тук.http://www.forumshumen.com/forum/viewtopic.php?f=59&t=9642
  Желая ти успех при отглеждането и размножаването и. *THUMBS UP*

macipis

Почни отначало - изкарай рибките, махни морския грунд. Сложи си по-ситен около 3мм, за предпочитане тъмен. Запази си около 50 литра от водата, а останалата пак си я налей от чешмата, но да е с препарат, който убива всички вредни за рибите съставки - примерно ''Sera - toxivec''. Купи си и някакъв течен тор за растенията, да не се занимаваш излишно. Сменяй по 40 литра вода на седмица и ги храни веднъж дневно.
Дано се получи :) !
Успех !

Similar topics (3)

54756

Публикации: 8
Прегледи: 3307

52464

Публикации: 25
Прегледи: 8758

39771

Започната от stenli


Публикации: 3
Прегледи: 2759