• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 15:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болест или недоглеждане

Започната от darksy, 03.09.2011 12:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

darksy

Здравейте!
Имам 50 литров аквариум вече трета година. Рибките ми отначало бяха доста, после поизмряха, а сега са 2 стъклени сомчета, 2 барбуса, едно обикновено сомче, едно анциструсче и 1 хелер. Водата ми е с pH 7, другите показатели не ги знам. Растения нямам от бая време, че нещо все ми умират, дъното ми е от ситни камъчета. Сега проблема - от 1 месец насам рибите ми измират много. Не знам какво им е - първо си заминаха хелерите по един и същи начин - слабеят много, изгърбват се и умират. Такава болест не открих по книгите. Днес си намерих едно анциструсче - побеляло :( Водата им сменях преди в седмицата по веднъж, сега на 2-3 седмици веднъж, понеже вече съм доста бременна и ми е много трудно... Исках да ви питам какво да правя - от недоглеждане ли ми умират рибките или е някаква болест?
Благодаря и извинете за дългия пост  *HELP*

s.ovanesian

Незнам дали си получила помощ или не но моят съвет е провери симптомите за туберколоза при рибите въпреки че е доста рядка / ако е ТБ ще триабва да рестартираш  извариш всичко

По опитните акваристи да предложат нещо
Аквариум - 60 Литра вода / сглобен 73х25х35
Капак - Да - Resun Plant / Sylvania GroLux / Phillips T5 840 - 54w TOTAL 3x60cm
Смяна - 10л на седмица с Aquatan / Bio Nutrivec - 1ml
Тор - Сера Флорена 5ml / Prodac CO2 Tabs
Храна - Сера
Растения - 8 Валиснерия / 6 Криптокорина / 10 Кабомба / 10 Егер

ico

Рибите явно са били много, че и сега останалите не са малко за четирсетина литра вода. По-скоро занемаряването на грижите е претоварило и без това нестабилната система и от там почват проблемите с рибите. Сега може да попрочетеш статиите за начинаещи и след раждането за оправиш нещата.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

47090

Започната от Fifa


Публикации: 1
Прегледи: 1552

38327

Започната от mkolev


Публикации: 4
Прегледи: 2327

926

Публикации: 2
Прегледи: 5998

55050

Публикации: 1
Прегледи: 2098

49055

Започната от Dancho


Публикации: 5
Прегледи: 2853