• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 11:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам проблем със златната рибка ако може някой да помогне !

Започната от Bo0m, 13.02.2011 10:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bo0m

Вчера си взех златна рибка и не съм я видял да ака а се храни доста добре, ако може някои да помогне да кайе какво да и направя. Благодаря предварително !

Caxapa

Определено  на рибката ти не е необходимо гърне или  каквото там цукало. Не прехранвай рибката  и се опитай максимално бързо да й осигуриш необходимите условия за живот. А тях ще научиш от изкачащото меню в ляво на екрана ти.  Надявам се да си послушен и изпълнителен. В противен случай  може скоро да се разделиш с рибката си.

Bo0m

Мерси за съвета, а иначе в аквариума които е 50 литра имам 4 данио, 1 скаларии, 1 златна рибка и 1 сомче. Мисля че са достатъчно за този аквариум.

Caxapa

Относно рибките които съжителстват с златната ти. Те се нуждаят от по-топла вода, особено скаларията . А това е един от факторите които си нарушил. Отделно като порасне скаларията и златната ще им бъде абсолютно тясно в този аквариум.

Bo0m

Водата е с температура 25-26 градуса мисля че е достатъчно топла за тях или трябва да е още по топла ? :-|

Caxapa

Вземи да прочетеш за всеки един вид рибки които си събрал в аквариума какви температурни стойности на водата са препоръчителни. След това параметри на водата, литри като необходимост на отделен индивид и прочие.

Bo0m



Similar topics (5)

56238

Публикации: 0
Прегледи: 1168

59061

Публикации: 1
Прегледи: 1873

24053

Публикации: 19
Прегледи: 8814

35055

Публикации: 1
Прегледи: 1667

46014

Започната от demona1994


Публикации: 2
Прегледи: 1737