• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 12:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибките умират

Започната от lokido, 02.10.2013 20:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lokido

02.10.2013 20:07 Last Edit: 07.10.2013 12:12 by Георги
Значи се чудя вече защо рибите умират  :ranting: аквариума е 50 литра аериране има нагревател 60w осветление 18w храня ги сутрин обикновенно със люспи. Към 22 градуса е водата. Рибите ми умират и не плуват на повърхостта а потъват на дъното. Какво мислите?

Caxapa

От това което си описал не се разбира почти нищо. Ето  ти бланка http://aquariumbg.com/forum/bolesti/blanka-za-infomaciya-pri-bolesti-i-umirane-na-ribite/ в която попълни коректно за да ти се даде смислен отговор.

Lucky Fish

Вдигни малко и температурата може би това е проблема :-)
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

shnufito

Съгласен съм с колегата,най-вероятно температурата в аквариума ти е под 20 гр. .Премери и с друг термометър ако имаш възможност.

Ivan_S

Освен горното казано от колегите, добавям и стрес. Може и параметрите на водата да не са наред. Без подробности за състоянието на аквариума - толкова.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

georgymit

A oт кога не си сменял вода и колко рибки имаш?

lokido

Значи температурата на водата никога не е слизала под 20 градуса. Обикновено е 21 градуса. слагал съм Tetra aqua safe (там колкото е предназначено за моя аквариум) помпичката преди беше aqua zonic сега вече съм със SUNSUN 300л/ч. не мисля, че прехранвам рибките нито пък ги държа гладни. Сега малко са по живнали, по са игриви макар, че може да е от филтъра който ги засмуква  :-D обаче скоро не ми е умирала рибка. Само молинезиите и хелерите ми умираха. Между другото от къде мога да си взема индикатор за измерване на PH (лентичките)

georgymit

От всеки химически магазин можеш да си вземеш лентички за РН. Продават се свободно.

mollies

Обаче с лакмус не е особено точно измерването, имай го предвид ;) Течните тестове са с по-голяма точност по принцип.

Георги

Защо? Различен ли е реактивът на лентата и на течния? И колко е разликата?

mollies

Не, всичко е същото доколкото знам. Разликата според мен идва от това, че лакмусът все пак е хартиен и при топването му освен цвета от реагента се наслагва и цветът на хартийката, която макар и че става по-прозрачна и е преценено да не влияе, все пак оказва някакъв ефект - на мен лично ми е по-лесно да сравня получения цвят със скалата при разтвор. Т.е. човешкият фактор е разликата. Но да, трябваше да вметна, че това по-горе е просто мнение :) А колко неточни са двата варианта...

Мхм, лошо съм го написал - точността е съвсем еднаква, преценката е малко различна.

MeTogu

Какви рибки гледаш?Защо мислиш че 21-22 градуса им е добре като температура?
Много е вероятно рибките ти да умират от натравяне с амоняк.Което означава че нямаш добре работеш азотен цикъл.Може да прочетеш малко за него в лентата отляво.И ако имаш конкретни въпроси можем да измислим някоя магия за да ти е по-лесно занапред.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

50806

Публикации: 1
Прегледи: 1867

29611

Публикации: 12
Прегледи: 3789

48456

Публикации: 7
Прегледи: 3782

43143

Публикации: 9
Прегледи: 4352

22566

Публикации: 5
Прегледи: 2535