• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 02:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Питане за една Скалария

Започната от T.M., 19.10.2010 22:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

T.M.

Здравейте. Имам чуденка относно една скалария и реших да се допитам за съвет. Значи видимо нищо и няма, перки, хриле всичко и е ок, но просто си лежи на дъното на една страна. Ако тръгне да плува другите скаларии я хапят. Принципно може да плува и като сложа храна се качва до горе но с доста големи мъки. Не знам какво да я правя... дайте съвет

Eliz

Трябва да дадеш информация:за аквариума(обем,от кога е работещ,температура,колко риби имаш и какви,с какво храниш,ползваш ли препарати).

T.M.

60 литра е. Работи от около година, температурата е 27-8 градуса. Храня ги със Тетра про мини, последната седмица и малко с тетрамин гранули. Препарати не ползвам. Чистя го всяка седмица със сифониране на дъното. Рибките са 5неонки 2 трихогастера и 4 скаларии и по едно САЕ и сомче.

Giorgio_Armano

според мене по добре я отърви от мъките и я замени с нова
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Eliz

По принцип това са доста рибки за този литраж,опитвай се да храниш с  по-разнообразна храна,не само един вид.Имала съм риби с подобни симптоми и за жалост изходът е бил фатален,но нека все пак някой по-опитен в болестите да си каже мнението.

MeTogu

Това може и да не е болест,а самата риба да е с някаква вътрешна травма.Оттърви животинчето от мъките.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

T.M.

Разнообразявам я, давам им различни видове, колор, гранули, люспи и т.н..  Като тръгна да я вадя с кепчето и си има сили да се мята как да я отърва...  *SORRY*

Similar topics (5)

49039

Публикации: 1
Прегледи: 1474

40403

Публикации: 6
Прегледи: 3653

38252

Публикации: 5
Прегледи: 3851

32623

Публикации: 0
Прегледи: 3790

26815

Публикации: 7
Прегледи: 3768