• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 10:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хайвер на скаларии - Помощ !

Започната от devil111, 30.05.2011 09:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

devil111

Здравейте !
Извинявам се ако темата не е за тук и ако е така моля да дъде преместена .
Сега проблмът- вчера скалариите ми хвърлиха хайвер в отделен аквариум с 30 градуса вода специално бяха отделени и всичко беше приготвено за целта. И друг път съм отглеждал скаларии и те са си отглеждали потомство, но то зи път родителите започнаха да се бият и хапят и ги отделиух от хайвера.
Може ли да ми кажете какво да правя от сега нататъка :) ?
Засега температурата е 30 градуса и съм приближил аератора по-близо до хайвера какво друго мога да направя ?
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват .
: 30.05.2011г 09:09ч
Вече са минали 17/18 часа от хвърлянето и хайверът започна бавно да побелява. За втори път хвърлят предния път се сбихаи оставих само мъжката и всичко побеля , явно не беше оплоден. Дано този път да не побелее всичкият . Но като няма родители какво по-специално да направя ? Помагайте ! МОЛЯ!
Всеки луд с номера си.....

Caxapa

Моите хвърлиха за пореден път и бях подготвен за момента. Клъцнах листото на анубиаса и с лепка го прикрепих за дъното на 10л. Аквариумче като пуснах аератор и нагревател на 26-27 градуса. На третия ден се излюпиха и ги намерих под листото на дъното. Огледах за някое останало и след като не открих го извадих внимателно (листото) от аквариума. Рибките се чустват за сега добре и чакам да стане време за захранване. Голо дъно без нищо е ваничката. Вода естествено От аквариума където е хвърлен хайвера съм сложил.

devil111

Всеки луд с номера си.....

wwladoo

Здравей колега!!!А сигурен ли си,че са мъжка и женска скалария--напълно сериозно те питам,защото е имало случаи и то не един--две женски скаларии да хвърлят хайвер,едната да се държи и имитира  мъжка и точно това се получава побеляване на хайвера,наблюдава ли ги по време на хвърлянето(по точно яйцеполагалото и оплождашият орган на мъжката са с различна форма) Значи и този път щом побелее и се бият--моя съвет е  търси си ,,Друг,, мъжки--тази е ,,лесбийка,,,втората женска.Поздрари и дано съм помогнал!!!  *DRINK*:-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

devil111

Сигърен съм че са  мъжка и женска - наблюдавал съм ги внимателно :) Явно мъжа е гей  *MODERATOR* *MODERATOR*
Всеки луд с номера си.....

wwladoo

Цитат на: devil111 - 30.05.2011 13:22
Сигърен съм че са  мъжка и женска - наблюдавал съм ги внимателно :) Явно мъжа е гей  *MODERATOR* *MODERATOR*
Добре,щом си сигурен,че са мъжка и женска *dontknow*--но щом се бият нещо не е наред,а хайвера може да побелява и от не добра вода!!Виж ти казваш,че им е за втори път хайвер,моето мнение е остави ги още веднъж --трети път да хвърлят,да добият опит и ако пак не става махай ,,гея,,!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Nikiengi

Колега, няма проблем да се идлюпи хайвер от скаларии и без родителите, но водата трябва да ти е мека. Гледам, че си от Димитровград и не смятам, че водата там е мека, така че няма да стане, дори и да нямаш гей  :-D. Смеси 50% дестилирана вода от лабораторен дестилатор и 50% вода от чешмата третия път и тогава виж дали мъжкия го бива! Аз съм от Пловдив и при нас пводата е много твърда, та когато ми се налага да люпя хайвер правя 1-2 "почивни дни" със семейството на Боровец, и от там си докарвам към 150 литра вода. Става и с дестилираната - пробвал съм го! *THUMBS UP*

devil111

Добре до сега съм изглеждал 3 поколения , но от други родители не може да е от водата :) в различни периоди са хвърляли и все се люпи и то добри проценти поне 70 80 % се излюпва
: 30.05.2011г 14:02ч
Ph-то ми е около 6 https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2F34he2vt.gif&hash=757a1535d1032e7ed4f28f8df872743d829e05b8 по тази скала със лакмусова хартия прегледах преди 1 седмица твърдостта цвета стана като 6 и малко по- тъмно , но не стигна 7
Всеки луд с номера си.....

Nikiengi

Щом си отглеждал други значи не е от водата!
Ами  *dontknow*, ама чак пък гей! :-D

devil111

Може да е нещо от рибката или просто е неопитна още не виждам друга причина да побелява  *dontknow*
Всеки луд с номера си.....

Similar topics (5)

45858

Публикации: 1
Прегледи: 1515

27969

Започната от venkov


Публикации: 2
Прегледи: 2413

55756

Публикации: 6
Прегледи: 2533

54782

Публикации: 4
Прегледи: 2744

42006

Публикации: 4
Прегледи: 2646