• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гупи

Започната от Bolt, 23.02.2013 11:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Цитат на: Bolt - 24.02.2013 10:06
За съжеление, една от моите гупи умря, нямаше видима причина за това нито беше бяла, нито имаше някакви налепи, нито се бе подула, другите 3 са уж по-добре ...
Мисля ,че ти обясних на ЛС---за причината, но теб май не ти се вярва нещо--нарича се ,,осмотичен шок,,когато дадени риби са отглеждани продължително време в стара вода кисела,каквато е била в магазина(по твои думи не опресняват а само доливат вода-отговор на мой въпрос) и изведнъж ги пуснеш рязко в новостартиран аквариум на 4-5 дни с прясна вода и то без постепенна адаптация.Рибите не умират веднага и то не всички от стреса от шока от рязката смяна на параметрите на твоята вода и другата в маг., но до няколко до 3-4 дни има жертви, а понякога и за часове. и не са нужни някакви видими  причини :-) и никаква сол не може да спаси от този шок... ;-) :-)За съжаление това е истината,зная че е гадно и всеки си взима питомци с нагласата да им се радва но.........опита учи,следващият път ще знаеш обясних ти подробно на ЛС. :-) Знаеш ли колко рибки и аз съм уморил отначало за над 40 год. акваристика,докато добия опит и познания и тогава нямаше нет и инфо и всеки криеше тънкостите от ,,старите майстори,,, а и все още се уча.Написал съм го в профила ми,,Човек се учи цял живот,,стига да има желание и да не повтаря грешките....
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Bolt

Цитат на: wwladoo - 24.02.2013 11:41
 Мисля ,че ти обясних на ЛС---за причината, но теб май не ти се вярва нещо--нарича се ,,осмотичен шок,,когато дадени риби са отглеждани продължително време в стара вода кисела,каквато е била в магазина(по твои думи не опресняват а само доливат вода-отговор на мой въпрос) и изведнъж ги пуснеш рязко в новостартиран аквариум на 4-5 дни с прясна вода и то без постепенна адаптация.Рибите не умират веднага и то не всички от стреса от шока от рязката смяна на параметрите на твоята вода и другата в маг., но до няколко до 3-4 дни има жертви, а понякога и за часове. и не са нужни някакви видими  причини :-) и никаква сол не може да спаси от този шок... ;-) :-)За съжаление това е истината,зная че е гадно и всеки си взима питомци с нагласата да им се радва но.........опита учи,следващият път ще знаеш обясних ти подробно на ЛС. :-) Знаеш ли колко рибки и аз съм уморил отначало за над 40 год. акваристика,докато добия опит и познания и тогава нямаше нет и инфо и всеки криеше тънкостите от ,,старите майстори,,, а и все още се уча.Написал съм го в профила ми,,Човек се учи цял живот,,стига да има желание и да не повтаря грешките....
да .... значи мога да си взема други рибки но да внимавам как ги пускам ?

Caxapa

Ако прочетеш тази статия [url][/http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=49url] ще ти стане малко по-ясно как се става акварист и как се гледат рибки.

Miroslav 1987

Какво значи да внимаваш как ги пускаш,нещо явно ти куца във водната среда и от там идват проблемите а това което казва колегата wwladoo е много вярно ,рибите са били в едни условия много различни от твойте живеят известно време и умират без признаци на заболяване.Според мен ако им направиш добра среда за живот жертвите ще се намалят до минимум
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fa2.rimg.info%2Fd6b7250306ad9908a891bffc68b16c68.gif&hash=93d1305c8ad0ecbf77870b77b516255f73177f32

Similar topics (5)

43988

Публикации: 10
Прегледи: 4463

7175

Публикации: 30
Прегледи: 14354

22374

Публикации: 19
Прегледи: 10750

59430

Публикации: 3
Прегледи: 2207

40440

Публикации: 0
Прегледи: 1901