• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бетата ми лежи на дъното.

Започната от Nefilim, 17.02.2014 18:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nefilim

Здравейте хора!Аматьор съм в отглеждането на рибки и имам следния проблем.
Имам една бета която до преди месец си беше доста жизнена и обитаваше най - вече горният слой на водата,обаче след като смених преди седмица водата(повече от половината)от тогава рибката ми постоянно лежи на дъното със забита глава надолу.От време на време се събужда да си взима въздух и пак отива долу да спи.Моля ви за помощ,ако някой е имал подобен проблем нека сподели.
В аквариума гледам 2данио 2неонки 1гупа и 6скариди...както и бетата мисля че нещо съм я пресякъл рибката температурата на водата е 26 градуса аквариум 30 л имам и малко декорация както и грунд 2-3мм

loopman

Здравей сложи ли нещо във водата след като я смени говоря за полезни бактерии или нещо което да премахне вредните частици.Аз от скоро се върнах в хобито но знам че данио и гупи са лош подбор за бета даниото е стадна рибка трябва да са поне 5 неонките също.Сменял ли си хранта.

zaksitata

Здравейте, аз също имам някакъв проблем с бетата... поне така си мисля! От днес забелязах, че едната бета (мъжка) лежи на повърхността на една страна. Другото странно е, че когато се опита да слезе надолу и са необходими доста усилия за да се потопи и в момента в който спре да плува към дъното моментално сякаш нещо я издига отново на повърхността. Не съм виждал до сега нещо подобно и реших, че има проблем с въздухния мехур! Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Моля да дадете съвет! Благодаря предварително!  :-)

Similar topics (5)

50062

Публикации: 20
Прегледи: 6592

39354

Публикации: 13
Прегледи: 4303

34757

Публикации: 2
Прегледи: 2399

56501

Публикации: 6
Прегледи: 6444

52571

Публикации: 15
Прегледи: 5445