• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

гниене на перките мъжки бети

Започната от anamariya, 19.05.2017 20:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

anamariya

от скоро гледам риби като започнах с мъжка бета. тя си живя страхотно, докато не взех две женски бети. тогава започнаха проблемите и перките и започнаха да гният. след около седмица рибката почина. женските оцеляха. след две седмици взех нова мъжка бета, нейните плавници също започнаха да гният. веднага се притесних и изтичах до магазина aquarium, попитах ги какво мога да им давам за да се оправи. препоръчаха ми paraguard на seachem. слагах им препарата, но след два дни втората ми рибка също си отиде. не знам каква може да е причината, водата е с добра температура, женските не ги бият. не виждам какъв може да е проблема. днес отново ме изненадаха с мъжка бета, много красива, но я сполетя същата съдба. сега тя е в отделен аквариум и слагам от препарата. ако някой има идея от какво може да е и как мога да го лекувам, ще съм много благодарна.

nicco

''започнах с мъжка бета. тя си живя страхотно, докато не взех две женски бети. тогава започнаха проблемите ''
Възможно ли е едната ''женска'' да е мъжки и перките на мъжките да не гният ами да са разкъсани след бой.Доста странно три пъти подред един и същ сценарий.Някоя снимка само ще помогне  :-)
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

anamariya

сигурна съм че не са мъжки, наблюдавам ги не се бият.

Публикациите са слети: 22.05.2017г 10:10ч

след като отделих мъжката рибка в по-малък съд тя започна да прави гнездо. казаха ми да пусна женска при него. рибите са седяли не повече от 5 минути заедно, като постоянно ги наблюдавах. дори не се докоснаха и забелязах, че перките на мъжките започват да гният. извадих женската и от тогава нищо не му е падало. проблема очевидно е в женските, но не разбирам какъв е след като не са дори не са се докосвали.


https://s28.postimg.cc/oc1nllcf1/IMG_20170522_104147_1.jpg

https://s10.postimg.cc/9qkny2sx5/IMG_20170522_104155_1.jpg

Joro V

Перките гният обикновено заради лошо качество на водата. В твоя аквариум има такива предпоставки - няма живи растения, няма гъба и грунда е твърде едър - т.е. вероятно събира доста органика. Не знам колко често сменяш вода, но дори и да го правиш редовно, с този грунд и без растения проблемът ти ще си остане.
Не разбрах също защо се опитваш да събереш женските и мъжкия в толкова малък аквариум - няма как да се получи такова съжителство. Избери си - или само един мъжки, или 2-3 женски, но в този случай ще ти трябва по-голям аквариум, с повече укрития и растения.
Успех!  *privet*

Similar topics (5)

49442

Публикации: 11
Прегледи: 4873

38977

Започната от menshot


Публикации: 3
Прегледи: 2424

34267

Публикации: 11
Прегледи: 6391

31531

Публикации: 0
Прегледи: 2229