• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Черни точки по дискус?!!

Започната от pavcho85, 03.03.2012 14:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavcho85

Здравейте колеги от няколко дни забелязвам,че по единия пиджън(жълтеникъв на цвят с бели петна) започнаха да излизат черни точки някъде даже на ивици както когато са стресирани тюркоазите.Много ме шашна това!Всички дискуси ли като се изплашат или са в стрес имат тези ивици.Макар че те не са точно такива а и взеха и по муцунката да му излизат тези точки.Незнам на какво се дължи,моля помагайте!Параметри на водата не съм мерил но от две седмици от както започнах да храня с замразени храни(хирономос и сърце сменям два пъти в седмицата водата по 1/3.температурата е 31гр хранят се плуват няма риби които да странят.

Mitko80

Колега за това описание всеки би те попитал за подробности,като.....снимков материал,възраст.......

eldji

 Здравейте,искам да попитам,на Дискусите  ми се появиха черни точки особенно много в рамките на една нощ.Най-засегната е "Гълъбовата  кръв" и по-малко две от "Малборо"-то.Температурата на водата е 30-31 градуса.Храня ги два пъти на ден с гранули за дискуси на JBL NovoBits,също така и с кайма от сърце.В аквариума са около седмица и два дена,от първия ден започнаха да си се разхождат заедно напред-назад и даже да ми ядат от ръката сърцето.Изпращам снимков материал.Надявам се да успеете д ами кажете за какво става на вапрос и как да процедирам.
: 31.10.2012г 14:02ч
ето още снимки

Similar topics (5)

38516

Публикации: 12
Прегледи: 4822

47960

Публикации: 11
Прегледи: 4585

36426

Публикации: 2
Прегледи: 1957

35055

Публикации: 1
Прегледи: 1664