• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бяла пъпка/две малки пъпки по два от мъжките черни фантоми

Започната от stefan4o, 10.12.2015 21:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan4o

Здравейте, днес забелязах, че по два от черните фантоми са се появили нещо като пъпчици. На единия е само една, като гнойна пъпка представлява точно в зоната където започва перката на опашката. На другия е на същото място, само че са две по-малки, но като форма са същите.
Малко за аквариума:
- обем - около 100л.
- осветление - заради растенията май попрекалих със светенето и май на ден се събират по около 12 часа, дори се появи и черна брада по три от растенията ми.
- растения - доста са, за съжаление на някои не им знам имената, но имам валиснерия няколко корена, криптопорина 4 броя, една спирална валиснерия, имам и около 5-6 по-големи, на които им забравих имената, огромни като марули са.
- вода - не съм й правил тестове, държа я на 26-27 градуса. Предпочетох като за начало да не сменям, но може и това да ми е била грешката. Аквата е стартирана преди около 3 седмици.
- обитатели - 1бр. анциструс, 9 бр. черни фантом, 3 бр. орнатус, 9бр. неони.
- филтрация - с топ-филтър, като под ватата съм поставил био-филтрация - керамични топчета, китайски
Опитах да снимам рибките, но са доста бързи и не успявам да фокусирам добре с апарата. Засега ще опитаме без снимки, после - ще опитам пак.
Двете риби ги преместих в по-малкия аквариум - 45л., където в момента живее едно анциструсче само. Сигурно съм пропуснал нещо, ако мога ще отговарям на въпроси, за да ми е от полза помощта ви.
Благодаря предварително.

dgrn

"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

stefan4o

В един друг форум, който също често посещавам, но е с различна насоченост има неписано правило крайният резултат да се споделя, за да е полезно и за останалите. При мен нещата се развиха благоприятно, рибоците са с оздравели опашки и се перчат отново в аквата на своя територия.  *YAHOO*

dgrn

"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

stefan4o

Не съм, изчезнаха от само себе си. Явно раничките са оздравели. Тия двамата все се перчат и явно ги кълват по опашките батковците - орнатуси, които са по-големички на размер от тях.

Similar topics (5)

49777

Публикации: 7
Прегледи: 4779

39001

Публикации: 2
Прегледи: 2713

30478

Започната от ni4ko


Публикации: 3
Прегледи: 5034

53060

Публикации: 4
Прегледи: 2292