• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бременна гупа

Започната от venkov, 21.01.2011 18:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Карган

Цитат на: erzichka - 08.11.2013 21:15
Здравейте,може ли някой да ми каже,рибките умират ли от ниска температура?

Да. Умират и от прекалено ниска и от прекалено висока.

По принцип гупите могат да оцелеят и при по-ниска температура(13 °C), но е препоръчително да се гледат при температура над 20°C.

Гупа

КАК ДА ОПАЗИМ РИБКИТЕ СИ ЗДРАВИ


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

Lucky Fish

Възможно е да е от температуратаТемпрературата на гупите трябва да е 25-26 градуса! По принцип те са издражливи риби но може и да не е това *NO*- случайно да не би да са болни?
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

georgymit

Най-добре веднага си купи нагревател за да не загубиш и другите.

Тери

Цитат на: akapulko - 21.01.2011 20:49
Нищо няма да и се случи, налитат на цветни опашки.
Не налитат на гупи. Моите гупи имат цветни опашки. Имам две скаларии около
10 см са. Не нападат гупите. :-D (wasntme)

Асен Евгениев

Цитат на: Тери - 26.01.2014 19:55
Имам две скаларии около 10 см са. Не нападат гупите. :-D (wasntme)
Моите бяха по 17-18 см. и им разгониха фамилията.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

mi6eto

аз ги гледам моите на 23 градуса и са добре

nathan

04.03.2014 02:05 #21 Last Edit: 05.03.2014 00:23 by nathan
Здравейте! Гупата ми роди изненадващо някъде между първи и втори(вечерта) този месец, очаквах да се случи, но чак след около седмица, та успях да извадя 2 бебета и ги преместих в друг аквариум, но проблемът е, че майката не ражда повече, но все още изглежда бременна и не знам какво да правя. Дупето й изглежда жълтеникаво, и единият мъжки някак я бута отдолу. Какво значи това и какво да правя?? Благодаря предварително :-)

Публикациите са слети: 05.03.2014 00:23

Моля, някой да отговори!   :-)

Lucky Fish

Цитат на: nathan - 04.03.2014 02:05
Здравейте! Гупата ми роди изненадващо някъде между първи и втори(вечерта) този месец, очаквах да се случи, но чак след около седмица, та успях да извадя 2 бебета и ги преместих в друг аквариум, но проблемът е, че майката не ражда повече, но все още изглежда бременна и не знам какво да правя. Дупето й изглежда жълтеникаво, и единият мъжки някак я бута отдолу. Какво значи това и какво да правя?? Благодаря предварително :-)

Публикациите са слети: 05.03.2014 00:23

Моля, някой да отговори!   :-)
Здравей колега, малко късен отговор давам, но... :) Мъжките я гонят защото така те се чифтосват. А би трябвало да сложиш гупата в отделен аквариум за 1-2 дена за да се осигуриш че няма повече мъници ;-)
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

nathan

Благодаря все пак!  :-) А може ли да ми кажете,кога да очаквам раждането,при тази гупичка. А и за да не задавам следващият въпрос отделно направо ще питам,какво означава когато именно тази бъдеща майка гони друга женска в аквата?  http://nathan.snimka.bg/animals/aquarium.813480.32979574

Caxapa

Рибката не е толкова бремена  и скоро няма изгледи за раждане. Колкото до гоненето..ми рибешка работа.. Щом няма агресивитет между тях е нормално да  плуват една след друга.

nathan

Много ти благодаря, Сахара! Ако не ставам нахален, може ли да ми кажеш приблизително след колко време да очаквам раждането?   :-)

nathan

Здравейте! Гупата ми роди преди 3дни и оцелелите са 8-10 не съм сигурен :D Та майката е с доста нетипично поведение, не напада малките, а даже ,когато другата женска се доближи до бебетата тя веднага я гони далеч. И да попитам, нормално ли е някои от малките вече да имат черничко по опашката?

Lucky Fish

Здравей, и при мен малките се родиха с черни опашки за това мисля че не е проблем, мисля че се раждат оцветени просто.  *THUMBS UP*
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Similar topics (5)

44933

Започната от emko56


Публикации: 9
Прегледи: 3378

44357

Започната от koceto_834


Публикации: 1
Прегледи: 1881

27753

Публикации: 3
Прегледи: 2270

42044

Публикации: 15
Прегледи: 6604