• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болно Кои (съмнения за хрилни паразити)

Започната от vmax, 28.08.2015 13:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vmax

Малко предистория. Миналата година същата рибка отново се разболя. Получи някакво изкривяване, което в последствие отдадох на нитратно натравяне. Тогава нямах тестове за нитрати и не мога да кажа със сигурност, че е било това. В последствие изкривяването вече изчезна, но явно е дало някаква отражения в отслабен имунитет, защото тази година отново същата рибка се разболя, но не мога да определя от какво за да я лекувам. Симптомите са силна апатичност, не реагира много на външни дразнения, храна похапва, но не се спуска веднага към нея. Обикновено след известно време отива да хапне и то очевидно без апетит. Забелязва се от време на време да плува назад. Диша учестено. Понякога я виждам да се търка и в предмети. В края на опашката се забелязва някакво бяло удебеление и една кървава жилка, но това предполагам е някаква вторична инфекция в следствие отслабеният имунитет, понеже първоначално го нямаше този симптом. Реално от 1 месец е отделена и от тогава няма никакво подобрение. Лекувана е с течен бактопур, понеже симптомите ми приличаха на някава бактериална инфекция. Сега обаче май клоня към хрилни паразити Dactylogyrus. Плуване назад го срещнах при хрилни проблеми. Учестеното дишане също накланя везните натам. Като цяло и хрилните капачета на въпросната рибка са по различни от на останалите, но мисля че са така от много време и даже не съм сигурен дали не е и нещо гентично. Прилагам доста снимки от които на някой по опитен може да му направи нещо впечатление и да поставим правилна диагноза за да излекуваме рибката.
http://postimg.cc/gallery/2kae13xyu/
И едно филмче:
https://www.youtube.com/watch?v=k7PHUWejDlU&feature=youtu.be
Нитрити и амоняк са 0.

danyo821

Здравей колега , излекува ли си рибката ? И ако вече е здрава ще те помоля за съвет , защото аз имам същият проблем с едно КОИ

Sent from my HTC One using Tapatalk


Similar topics (5)

45494

Започната от Electro fish


Публикации: 19
Прегледи: 7218

31381

Публикации: 2
Прегледи: 3362

54877

Публикации: 4
Прегледи: 3682