• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болно Кили?!

Започната от Electro fish, 03.04.2013 01:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Electro fish

ОК,по-кротко съм ,но начинът по който killiman ми говори леко ме дразни,от сорта на " такива изказвания" и "Или си мислиш, че кили са един вид и живеят при еднакви параметри" в стил ти си пълен лаик,можеше и да си ги  спести ,все пак форума е за да си помагаме,не може всички да сме професори по килита.

Caxapa

Явно напрежението от изминалия ден ти е дошло в повече. Не видях къде се заяжда колегата, но ти веднага подскочи. Всички си имаме по един съветник наречен Гугъл и за да ти пише, че параметрите в "норма" са различни за едните и другите които имаш в аквариума си е така явно. Щом си се наел да ги гледаш е твоя работа да се зашпзнаеш  също с изискванията им. А и щом има разлика в параметрите няма как да обобщиш и за двата вида, че водата е в норма. Дано да си ми разбрал поста в тази съботна утрин, преди да съм пил още кфе. И нека не си вкисваме уйкенда  *bg* :coffee:

Electro fish

Ок,жив и здрав и приятно кафе  :coffee:

killiman

Цитат на: Electro fish - 05.04.2013 23:00
        Да поинтересувал съм се и аз имам google ,не си само ти.. и да различавам ги двата вида 
Nothobranchius guentheri  (Pfeffer, 1893)   
Freshwater; benthopelagic; pH range: 6.0 - 7.0; dH range: 4 - 10; non-migratory.   Tropical; 22°C - 25°C
  ph-то ми е 7,2,NO2=0, за DH нямам тест,от 22 до 24 ми варира температурата
Като си такъв специалист по килита да ми беше дал съвет какво да направя.Ако мога бих си взел и вода от Африка ,ама за сега карам с тая.
       

ОК, оставям google-то на теб.  :-) За твое сведение само ще ти кажа, че имам 30+ награди от международни кили изложби, като две от тях са "The Best of Show" от Прага и Одеса.  *YAHOO* И не съм от хората, които ще ти поднесат смляна информация, а ще те провокират да помислиш си потърсиш сам решение на проблема.
Успех с килитата! И ако мога да ти бъда полезен с нещо - обаждай се! ;-)

Electro fish

Добре,оценявам го и аз не съм от хората дето искат на готово ,просто исках съевт как да си спася рибката!

Similar topics (4)

54783

Публикации: 1
Прегледи: 1508

29177

Започната от venkov


Публикации: 11
Прегледи: 5071