• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болно Данио (раирано) , което изглежда вече се излекува само.

Започната от zlobjul, 23.01.2015 13:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zlobjul

Здравейте , от 1 месец имам 45л. аквариум и в него има 6 неона и (вече) 1 данио (бяха 5) и три растения ( трудно ми е да кажа какви , но ми ги дадоха от съвсем обикновените като казах , че ще стартирам нов аквариум). Водата е 25 градуса , сменям 1/3 на 6 дена , като сипвам сера нитравек. Тествам за амоняк - няма . Светлина - 15 вата - свети по 8-9 часа на ден.
3 розово данио умряха ( за едното не съм сигурен , защото трупа и до ден днешен не е открит, просто един ден изчезна и толкова - прерових целия аквариум - няма) , но предполагам че причината е че са гледани лошо , защото нямаха здрав вид още като пристигнаха.
Така в крайна сметка си останаха 6те неончета ( които не са имали абсолютно никакъв проблем до сега ) и 2 даниота . Едното обаче нещо му стана - започна да плува малко настрани и да плува като замаяно и невротично - малко като лудо , беше със събрана опашка , а не с разперена. Веднага го извадих в отделен аквариум ( без помпи , филтри , светлини - само с вода престояла 48 часа) и го оставих там . Прочетох , че най-вероятно е някаква бактерия и ще умре . Да ама то вече 6 дена не умира ами изглежда по-добре . Пак от време на време плува като лудо наляво-надясно , но през по голямата част изглежда добре . Опашката , вече не е така свита . Храня го по малко на 2 дена , но виждам че похапва от време на време и търси храна по дъното .
Как да разбера дали вече е добре и да го връщам ли в аквариума ?

Благодаря

Similar topics (5)

50062

Публикации: 20
Прегледи: 6592

34757

Публикации: 2
Прегледи: 2399

29177

Започната от venkov


Публикации: 11
Прегледи: 5071

22663

Започната от valioti


Публикации: 1
Прегледи: 1691

57911

Публикации: 0
Прегледи: 1141