• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болни рибки

Започната от kre10, 14.06.2017 22:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kre10

14.06.2017 22:48 Last Edit: 15.06.2017 08:55 by kre10
Здравейте, отскоро имам 2 болни рибки едно женско Рамирезе и мъжка Бета
първо рамирезето от 3 дни започна да става мързеливо и да стои само на дъното и да се крие под корените или в ъглите на аквариума.
забелязах че очите са леко изпъкнали и една от люсптие до гръбата перка се беше изправила.
прехвърлих я в стария аквариум който се аерира с камъче 7 л. и я лекувам от гъбички със sera baktopur
от време на време се вдига нагоре но после пак ляга на дъното люспата сякаш се е оправила но е отпаднала не се храни и очите сякаш още са изпъкнали.

2 дни след това забелязах и на бетата че има бяла пъпчица на главата и няколко от люспите на главата и са изветлели доста.
засега слагам снимки само на рамирезето че немога да снимам бетата и тя е в отделен аквариум лекувам я със същото лекарство но без аерация.

лечението гледам че пордължава 3 дни след това незнам какво да правя







Аквариума е стартиран средата на миналия месец.
Обем: 112 л.
Височина 45 см
измервания: липсват
температура: 25-27
смяна вода: всяка седмица 22 л. - от седмица сменям през ден 22 л.
водата за смяна: престояла 24 ч. подобрена с aquasana на prodac капка на литър но не всеки път, понякога доливане на прясна вода ако не стигнат литрите. температурата не съм мерил.
филтри вътрешен: fg-1203 - 880 л/ч
външен тетратек: 700 л/ч пуснат преди седмица ( работи успоредно със стария)
без CO2
филтрите работят непрекъснато
промените са новия филтър които съм закупил употребяван, но се налагаше няколко пъти да го спирам и да го ремонтирам.
рибите мисля че всички са млади освен бета: която имам от коледа миналата година
10 неона червени
4 стъклени костура
4 молинезии
2 розови данио
2 зелени данио
2 анцитруса
1 рамирези оранжево
1 рамирези синьо
---
1 ампулария
2 неритини черни прилепи
2 неритини тигрови
2 скариди макробрахиум редклав
---
рибите храня с 2 вида храна на тетра за цвят и някаква енерджи редувам ги, от време на време замразени червеи на кубчета, веднъж дневно обикновенно след 3-4 мин няма и помен от храната

има 2 корена от лоза
растенията са:
- малък анубиас
- Eleocharis acicularis
- cryptocoryne parva
- Mayaca vandellii
- червена лудвигия
- мъхове по корените Fisidens Funtanus
- горе плуващи имам Limnobium laevigatum

грунд в предната част на аквариума е сложен върху sera flordepot около 1-2 см и отгоре ситен грунд 3 см фракция около 3 мм.
отзаде грунда е по едър около 5-6 мм

светлина 8 часа от 12:00 до 20:00
сутрин за около 1-2 часа едната страна на аквариуам се осветява от директна светлина там е и вътрешния филтър който зеленяса от страна на слънцето. започнах да го закривам всяка вечер сутрин да не свети.



Публикациите са слети: 15.06.2017 08:55

снимки още от сутринта
рамирезето вечерта се накланяше на една страна леко но може и от това че е в колба, забелязах че люспата все още е отчекната на гърба.
Бетата още има по главата си бели пъпки или петна, може ли да е от старост ?:)







kre10

Бетата след третиране я пуснахме обратно в общия аквариум решихме че е от старост и най вероятно наближава 2 години възраст. Рамирезето все още е в отделен аквариум като ежедневно сменям водата но спрях лечението с лекарство понеже мислим че заболяването е от стрес


Sent from my iPhone using Tapatalk

kre10

До колкото разбрах заболяването при рамирезето синьото е някакъв вид генетична болест, след като го пуснах в общия аквариум за една вечер умря.
Болест: неизвестна
Лечение: няма

joro80

Жалко и моите рибки така умряха, без някаква причина или по-скоро неизвестна за мен.
Сайт за безплатни обяви разделен на разнообразни категории.

kre10

Цитат на: joro80 - 12.08.2017 15:05
Жалко и моите рибки така умряха, без някаква причина или по-скоро неизвестна за мен.
Какви бяха рибките, забелязах че не е заразно


Sent from my iPhone using Tapatalk

karadaliev

Тук да вмъкна, че специално при цихлидите стресът убива доста сигурно. Отделно рамирезите са относително кекав вид цихлиди джуджета (особено синият вариант) и понякога просто ей-така си заминават.

Аз специално съм от Шумен и през годините съм вземал по няколко рамирези с идеята да ги гледам и за сега е без сериозен успех. Тук нашата вода е много твърда и алкална и дори с препарати и максимални грижи живеят известно време и без видима причина умират подред.

kre10

Цитат на: karadaliev - 12.08.2017 22:10
Тук нашата вода е много твърда и алкална и дори с препарати и максимални грижи живеят известно време и без видима причина умират подред.
Жълтите нямат проблем даже 3 пъти хвърлят хайвер и се люпи ни максимум 5 дни издържат и изчезват.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Similar topics (5)

47910

Започната от barcelona


Публикации: 6
Прегледи: 2618

30777

Публикации: 29
Прегледи: 12963

50199

Започната от rik


Публикации: 0
Прегледи: 1138

2998

Публикации: 44
Прегледи: 15999

27594

Публикации: 2
Прегледи: 2126