• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болни риби помощ

Започната от nightX, 08.08.2011 14:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nightX

В 80 литров аквариум гледам 2 гупи ,3 молинези,2 хелера.Имам вътрешен филтър и сменям част от водата през определено време.Болеста се изразява в следното.Рибата се изгърбва корема хлътва и следва летален край.Иначе се движи яде всичко нормално.Какво да права че бяха 4 молинезии,а сега гледам че още 2 са почнали да се свиват?

Slavov

Щом имаш само живородки, и нямаш растения, (защото солта ще попреебе растенията) сложи 8 супени лъжици сол, дигни на 28 градуса температурата. В момента имам само 1 болна гупа и така съм  я преместил , и сложих сол, и вече се пооправя, беше и загнила опашката...

bluefire

Цитат на: Slavov - 08.08.2011 20:10
Щом имаш само живородки, и нямаш растения, (защото солта ще попреебе растенията) сложи 8 супени лъжици сол, дигни на 28 градуса температурата. В момента имам само 1 болна гупа и така съм  я преместил , и сложих сол, и вече се пооправя, беше и загнила опашката...
Малко не се разбира(или аз не разбирам  каква е диагнозата ) че препоръчваш такова лечение 
Уточнявай за да може човека да разбере какво им е и как да не допуска пак да станат така след 2 месеца
Аз искам да питам по колко и с какво си храни рибите като за начало 

Slavov

Е солта 100 теми четох, че на живородките на всичко помага, така че и при мен има ефект, то разбира се всяко мнение трябва да се презастрахова преди да се употреби...Но щом почва да се гърчии, няма много време да се ходи до магазина и т.н.

Mirobg

Солта се използва САМО И ЕДИНСТВЕНО при Бактериални инфекций.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Rainbow sid

Недейте да използвате сол за щяло и нещяло. Има си фирмени лекарства и препарати, а за по-напредналите и хуманни.Преди да се предприеме каквото и да е трябва да се постави диагноза.А диагноза се поставя посредством снимка и симптоми,та в този ред на мисли се чудя как някои хора поставят диагнози и назначават лечение.Колеги моля въздържайте се от подобни съвети, тъй като може да навредите много повече отколкото да помогнете,и мисля че сега е момента да призова колегите да ползват витамини за превенция, независимо в какъв вид.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

Slavov

Натрови ли са се, това е поредния случай, и поредния не прочел, ако пак прочете тази тема, предполагам ще даде някакво просветление, но аквариума му направо ми седи пред очите визуално. Но си прав, трябва да си мълча когато не съм 100% сигурен!

Rainbow sid

Много често това с хлътването на корема  се дължи на чревни паразити, които се лекуват,понякога и доста лесно.Но понякога става необяснимо,цели поколения гупи ми се изкривиха и умряха и пробвах какво ли не,поне лекарства имам :-D,но резултатите са плачевни.Имам приятел от Враца който се занимава само със живородки и при него се случва вече няколко пъти.Скоро Светлъо-Didana,се оплака и той от подобни симптоми, та се чудя дали не е нещо свързано с водата.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

bluefire

Според мен  е или свързано с паразити или на генна основа.Незнам как водата ще има отражение  върху формата на рибата при положение че пише че си прави смени на водата  ;-)

Rainbow sid

Цитат на: bluefire - 08.08.2011 22:15
Според мен  е или свързано с паразити или на генна основа.Незнам как водата ще има отражение  върху формата на рибата при положение че пише че си прави смени на водата  ;-)
Това че сменя вода не значи че всичко е ок.
Имам предвид Пх на водата
Дали е престояла
Филтрация, и изобщо качествата и.
Аз имам доста риби и повярвай ми водата има отражение.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

Mirobg

Една подходяща мисъл;
" Ако неможеш да помогнеш, не вреди!"
  Хипократ
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

wwladoo

Цитат на: Mirobg - 08.08.2011 23:02
Една подходяща мисъл;
" Ако неможеш да помогнеш, не вреди!"
 Хипократ
Колегата е абсолютно прав!!! ;-)  :-)
: 09.08.2011г 02:02ч
Цитат на: Slavov - 08.08.2011 21:57
Натрови ли са се, това е поредния случай, и поредния не прочел, ако пак прочете тази тема, предполагам ще даде някакво просветление, но аквариума му направо ми седи пред очите визуално. Но си прав, трябва да си мълча когато не съм 100% сигурен!
Моето момче,забелязвам че в последно време за щяло и нещяло се опитваш да даваш акъли,без ти сам да не си наясно за какво става на въпрос, не се обиждай но моля те да се въздържаш повече нали ,не е въпроса да се правиш на разбиращ ,а да помогнеш!!По добре гледай в своята градинка и се учи,има време да даваш акъли,защото гледам че всичко го взимаш на майтап, а не е точно така във всичко нали,хората искат помощ, а не цирк!! ;-)  :-)
: 09.08.2011г 02:02ч
Цитат на: Slavov - 08.08.2011 21:24
Е солта 100 теми четох, че на живородките на всичко помага, така че и при мен има ефект, то разбира се всяко мнение трябва да се презастрахова преди да се употреби...Но щом почва да се гърчии, няма много време да се ходи до магазина и т.н.
И солта не е панацея и манна небесна,хайде моля ти се--без да си установил за какво иде реч!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Slavov

 ( и междо другото момче съм на баща им и майка ми , не на тебе, без да се обиждаш..) , пиша си , защото имам свободно време, и миниатюрен опит, и където мога пиша, не навсякъде да се бутам. Тоз пичага цял ден никой му не помогна, добре че направих някаква грешка за вас (защото при мен си помага солта, не знам какво толкова се палите) та да дадете съвети, естествено както познатия стар сюжет човеко е написал в още 5 форума сигурно, и тука е забравил да провери, но както и да е, това няма значение...
Аз имах хелер който се гърчеше, сложих сол и се оправи, а миналия умря защото късно го видях предполагам, нещата който говора съм ги видях с очите си, не само в тази тема. както казах преди "всяко мнение трябва да се презастрахова преди да се употреби..." стига глупости вече, че съм отивам да ям...

nightX

Не ме убивайте с камъни.Събирайки съвет от още 2-3 души занимаващи се с отглеждане само на молинези мнението беше единодушно-"Слагай сол".1 супена лъжица на 80 литра и сега 2 ден от както съм сложил солта всичко се върна към нормално.Дано да не е временен ефекта.Че имаше съвт ако ми се случи такава риба да я изпращам при дивите и братовчеди по директна бърза линия тоалетна -река.

NO CARRIER

Вероятно преди това не си сменял вода и се е покачила концентрацията на солите в аквариума. Сменяйки водата, солите намаляват и рибите се чувстват зле. Добавяш сол - всичко е наред.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

43709

Започната от Anji G.


Публикации: 26
Прегледи: 8446

50287

Започната от sashotr


Публикации: 0
Прегледи: 1426

27088

Публикации: 3
Прегледи: 2324

59805

Публикации: 8
Прегледи: 4023

53156

Публикации: 4
Прегледи: 2847