• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 13:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болни хелери

Започната от Lawliet, 16.09.2016 17:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lawliet

Добър ден! Преди няколко дни забелязах, че мъжкия и женския  хелер постоянно, или поне през повечето време лежат по дъното. Те са временно в един аквариум и са само двамата заедно с 1 малко хелерче, но на него нищо му няма. Мъжкия е на малко повече от половин година, а женската е от магазина и я купихме преди малко по- малко от 2 седмици. На 12- ти хелерката роди и от тогава двамата лежат по дъното. Нямат някакви външни белези, а когато някой отиде до аквариума започват да плуват най- вероятно от страх. Кислорода им не е спиран. Майка ми ги храни по поне 2- 3 пъти на ден и им  сменя част водата на всеки 3 дни. Предполагам, че е от стрес, защото до колкото ми е известно ги е слагала и в големия аквариум с останалите риби(без новородените). Ако може  дайте съвет как да ги оправим.

goolf5

Храниш по 2-3 пъти на ден и сменяш вода на 3 дни , ти първо се запознай с това как се отглеждат аквариумни рибки. То това да не е човек че да го храниш по 3 пъти на ден ?!!! *MODERATOR* После  не се чуди защо лежат на дъното хелерите ти , с тези условия и ти ще лежиш. :duvar:

Caxapa

 Ето тук http://aquariumbg.com/fish.php?fish=770 е профила на тази рибка и можеш да се запознаеш с него.Освен това има много теми пак тук във форума в които е описано как се отглеждат тези риби и какви грижи трябва да полагаме за тях.

mitaka_22

Колко литра е  аквариума дай малко повече информация  ?Това че ги храни по 2-3 пъти на ден не мисля че е проблем и аз моите ги храня по толкова а подрастващите  по 6-7 пъти .
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден.

goolf5

Май и ти трябва да четеш темите за начинаещи !!! Как ще си храниш полово зрели риби по 3 пъти на ден , хранят се най-много два пъти като препоръчително е дори един ден в седмицата да не им се дава никаква храна !

mitaka_22

Храня ги по малко 2-3 пъти то може и веднъж да ги храниш и пак да им идва храната много .Авторът на темата още не е написал малко повече инфо за аквариума .
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден.

Similar topics (5)

39716

Започната от ivo85


Публикации: 3
Прегледи: 2108

36139

Публикации: 12
Прегледи: 7197

31875

Публикации: 3
Прегледи: 3565

32353

Публикации: 2
Прегледи: 2729

26383

Публикации: 50
Прегледи: 20226