• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болна златна рибка

Започната от Betelgeus, 30.11.2018 16:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Betelgeus

Аквариума е 90 л,рестартиран преди 6м,с добавени и бактерии.Грунд -камъни 3-4см,растения няма.Филтъра е механичен- голяма гъба с външна помпа.Сменям по30% вода с престояла всяка седмица.Рибката е една-златна на около година и половина.Имам я от два месеца. Храня я с няколко вида храни на Сера и Тетра, два пъти на ден по малко.Давам също грах,сварен жълтък,банан и авокадо.Азотният цикъл е ок.Готвех се да й взема другарче,но...Онзи ден забелязах две бели петънца от едната страна на опашката.Сложих Омнипур,защото той се бори и с гъбички,и с бактерии,а аз не съм наясно с какво точно си имам работа. На другия ден обаче положението беше се влошило-петната се бяха сляли и целият лъч на опашката беше побелял.Днес изглежда още по-зле.Отгоре се веят бели парцалчета,а отвътре е зачервено.Рибката се храни,но стои на едно място с прибрани перки.От време на време се движи,но е омърлушена.Може ли някой да помогне с мнение какво е това и как да лекувам рибката? Благодаря предварително! Прилагам снимки.

Публикациите са слети: 30.11.2018г 16:04ч





Публикациите са слети: 30.11.2018 16:24




Георги

Обиковено гъбичките са вторична инфекция. Щом не действа Омнипур, третирай с Бактопур.

Betelgeus

Във водата все още има от старото лекарство. Трябва ли да сменя част от водата преди да сложа Бактопур и колко? Благодаря!

Георги

Най-бързо се махат лекарствата с активен въглен във филтъра за 2-3 часа.
Ако нямаш, смени колкото може повече вода 60-70-80%, но надали имаш толкова престояла.

Betelgeus

Ок, имам,благодаря!

Георги

Какво стана с рибката?

Betelgeus

08.12.2018 17:00 #6 Last Edit: 09.12.2018 11:31 by Betelgeus
Онзи ден щях да пиша, но исках да съм сигурна. Спасих я!  *YAHOO* Смених 70% вода и сложих Бактопур. На другия ден беше още по- зле; възпалението беше обхванало основата на опашката чак до гръбния палавник. Подуто,зачервено,а люспите отгоре- настръхнали. Помислих вече,че е пътник... Започнах да слагам в храната витамини за рибки и микроскопично количество Метронидазол. И така 4 дни. Междувременно сменях през ден голямо количество вода и добавях по още малко Бактопур.Постепенно забелязах подобрение. Сега продължавам да сменям вода, но без лекарства. Рибката вече е добре и отново танцува. Сега да видим как ще се справя с  азотния цикъл...





Публикациите са слети: 08.12.2018г 17:05ч

Последната снимка е от преди малко.Благодаря за помощта!



Публикациите са слети: 09.12.2018 11:31




Similar topics (5)

26122

Публикации: 11
Прегледи: 8098

57763

Публикации: 6
Прегледи: 2702

39852

Започната от Kabuto


Публикации: 9
Прегледи: 3283

26068

Започната от ivanchoy_mk


Публикации: 4
Прегледи: 2812

49961

Започната от bojidara04


Публикации: 2
Прегледи: 1637