• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болести По Рибите ПОМОЩ !

Започната от FLEXX, 01.03.2005 15:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FLEXX

:lol:    Здравейте ! :lol:
Огромно впечатление ми направиха едни редове написани за Heteropneustes Fossilis. В тези редове беше подчертано че тези риби са много трудни за отглеждане, напълно съм несъгласен с това твърдение! Имам 3 вече възрастни индивида от H. Fossilis, гледам ги в аквариум 80л. за компания им бях купил 1 калихтис но той се оказа мъжки и е доста агресивен и лаком. Fossilis-ите са два броя около 17-18 см и един 23см. Те не изискват някакви особени грижи, само храна и спокойствие. Имам един проблем: рибите ми постоянно се отъркват в грунда, :(  нямат явни признаци на някакво заболяване, хранят се нормално, кожата им е чиста без разни язви и т.н. Каква може да е причината за това поведение ? Моля ПОМОГНЕТЕ  :(
   Извинявам се на webmaster-ите ако съм им създал работа с тази тема, но моля ви не я трийте поне днес. Предварително Благодаря !
                   На всички пожелавам Честита Баба Марта ! :D

etg

Моят фосилис е вече около 30 см. Това което мога да кажа за него , че това е една от най-издържливите аквариумни риби, които съм виждал.
Отъркването на твоите, обаче говори за постоянен стрес и си мисля че евентуалната причина е много ярка светлина и/или липса на укрития.
Фосилиса е нощно активна риба, през деня би предпочел да се завре в най- дълбоката възможна дупка и ако няма такива това го смущава.  :lol:

Longanlon

единствения проблем, който може да има тази тема е, че тя е по-скоро за раздел Болести, но не си го слагай на сърцето.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Similar topics (5)

37217

Започната от iccoo


Публикации: 8
Прегледи: 3684

665

Публикации: 27
Прегледи: 11358

58746

Публикации: 0
Прегледи: 1641

51257

Започната от ventzislav


Публикации: 14
Прегледи: 3254

50028

Публикации: 10
Прегледи: 3905