• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 13:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Анциструси

Започната от maks25, 13.07.2017 16:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maks25

Здравейте имам проблем с анциструсите постояно влизат в филтърната гъба и немогат да излязат и умират какво да направя зада спрът да влизат вътре?

Caxapa

Да им направиш укрития където да се завират. Докато отвикнат от гъбата  и свикнат с пещеричките-укрития сложи някое малко плоско камъче с размерите на бирена капачка, може и по обло върху гъбата.

nicco

Дупката на гъбата може да запушиш с кръгче пластмасова мрежа, от комарник в краен случай.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

maks25

Ще я запуша и ще направя и укрития , обикновено като видя някой влязъл режа гъбата за да го извадя но ако не забележа остава вътре и умира.

ogun

Много се кефят на кокосови орехи, поне моите. Сложил съм им 4-5 ореха, счупени на всякакви форми и пещери. Ако нямаш, много обичат да се завират във всякакви тръби, така че ако имаш малко по-големи маркучи, пак ще се кефят ако им сложиш.

Моите никога не съм ги виждал да влизат в гъбите, ама явно винаги е различно, я някой по-чепат характер, я други условия...

Similar topics (5)

54326

Публикации: 1
Прегледи: 1636

32848

Публикации: 5
Прегледи: 3235

46230

Публикации: 19
Прегледи: 6008

41312

Публикации: 30
Прегледи: 10254

30234

Публикации: 0
Прегледи: 2672