• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Анциструс с подут корем

Започната от deni7, 08.01.2012 14:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

deni7

08.01.2012 14:02 Last Edit: 09.01.2012 00:34 by deni7
Здравейте
на единия ми анциструс от около седмица му се е подул корема. В началото беше малко, но днес гледам е доста подут. Не съм виждал бременен анциструс, но четох че често се случва да се запечат. Искам да попитам дали се е запекъл или е бременен?


в аквариума няма укрития за анциструсите
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

Петко Красимиров

Женски е и е възможно да е бременен.Другите ти анциструси знаеш ли от какъм са пол?Ако имаш мъжки да знаеш, че няма да снесе хайвер, защото в аквариума няма укрития, а анциструсите винаги снасят хайвер в изкуствени дънери и пещероподобни укрития. :-) :-) :-) Хубаво е да сложиш някакво укритие.О, и колко общо са рибите в аквариума и колко литра е той?

Георги

Полово зрял ли е? На мен ми се струва малък, сравнявайки го по големина с растенията....

Здравков

Цитат на: Петко Красимиров - 09.01.2012 16:47
Женски е и е възможно да е бременен .Другите ти анциструси знаеш ли от какъм са пол?Ако имаш мъжки да знаеш, че няма да снесе хайвер, защото в аквариума няма укрития, а анциструсите винаги снасят хайвер в изкуствени дънери и пещероподобни укрития. :-) :-) :-) Хубаво е да сложиш някакво укритие.О, и колко общо са рибите в аквариума и колко литра е той?
Не давай съвети и насоки на някой щом ти сам нямаш представа за какво става дума. Анциструса е твърде млад за да хвърли хайвер, така че остава другия вариант.

MeTogu

Газова емболия.С чести смени на вода и пълен глад рибката може да се оправи.Другия метод е за професионалисти.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

deni7

Аквариума е 27 литра. Има мъжка бета, 4 гупи вътре и още един анциструс. Анциструсите са дълги около5-6 сантиметра, но не мога да кажа дали са мъжки или женски. Все още нямат изразение полови белези.
След 3 дена глад се оправи. Беше се запекъл със сигурност
Благодаря за съдействието:)
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

Similar topics (5)

30804

Публикации: 11
Прегледи: 6112

43975

Започната от Lithium


Публикации: 1
Прегледи: 2354

25711

Публикации: 17
Прегледи: 7962

29521

Публикации: 2
Прегледи: 2329

30532

Публикации: 2
Прегледи: 4033