• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

[Проблем]Леопардов Коридорас

Започната от Tazzmanian, 10.01.2012 22:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tazzmanian

Здравейте,
извинявам се предварително за кофти направените снимки,
но не мога да ги фокусирам когато не са залепени до стъклото.
Проблема, е че се появява някакво странно оцветяване по
сомчетата и се чудя дали е нормално.
Питам, защото ако са болни нещо да знам да ги лекувам
или там какво ще да правя, а ако са наред да си вземам
други.
Мулинезиите агресивни ли са?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2Fjg4ol5.jpg&hash=ab642181ae06be6fd563f0da3f8298f324f05fab



Втората е по-голяма от първата с една опашка.
Четох за това, коя е мъжка и коя е женска, но
реших да попитам, защото ми е странно по-голямата(женска)
да е с мустаци.

Tazzmanian

Обем на аквариума: 130л.

Височина: 56см

Грунд
Дебелина на дъното: 2-3см пясък, а при растенията около 4-5см камъни
Размер на камъчетата: различен

Осветление: 28 вата

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба): няма
Аераторна помпа (с гъба): няма
Вътршен филтър л/ч: 300л/ч
Външен филтър л/ч: няма
Система за СО2: има(мая и захар)

Филтрите работят непрекъснато.

Дата на стартиране на аквариума: преди около 2 месеца

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: хаха спира тока, ама за около 1 час беше. Някъде около 20 декември пуснах СО2 системата.
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Вода
Сменям по 10-12 литра (процента) на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е (престояла). Водата е с температура близка до тази в аквариума(слагам я до печката преди да смяма за да се загрее) градуса.
Температурата на водата в аквариума е 26-27 градуса.

Храна
Видове храна: 1
Колко често храните рибките си: 2 пъти, 1 път, николко(в зависимост дали охлювитеми не са я напитили, че не оставят на сомчетата)
За колко време рибките изяждат порциите си: по някой път не я достигат, а като остане на следващия ден не ги храня

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения:2-3%(как да го преценя)(Кабомба 1 корен, от дългите листа и коледен, мъх който не е на дъното, качил сам го на едно скривалище дънер като корона)
Колко % от дъното са бързо растящи: незнам
Колко плуващи: водна леща и все още е малко

Риби:
Полово зрели(видове, брой): незнам дали са полово зрели
Млади риби(видове, брой): но са 3 броя(тия двете и един анциструс албинос)
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):няма

Имах повече албиноси, но понеже си плакнах грунда и после го преварявах със сол и после после явно не съм го изплакнал добре, около анусите им се получи червено петно(като кръвоизлив) и се гътнаха(пуснах такава тема, но никой не ми отговори, наскоро в един магазин ми казаха че анциструсите не ибичат солта). Имах и две неонки и те умряха но мисля, че при тях едната беше от солта(предполагам защото всичките сомчета останаха на дъното след като се гътнаха), а другата е видяй че е хванала гъбички и щях да я отделям, но като се прибрах от работо вече се носеше по течението.

Но ако може да ми помогнете за тия трите да оцелеят, ако им има нещо де, защото не помня като ги взех да им лъщяха така хрилете и около тях.
Четох из нета за отравяне с нитрати СО2 и още нещо, но там симптомите са да стават лилави или кафеви и да отделят слуз(бледи цветове и да се търкат в пясъка, но това са ровещи сомчета, плашат се като ме видят и се крият, не е СО2-то, щото щяха да са непокиси) .

Впрочем пуснах СО2 системата за да смъкна рН-то, което бягаше над 8 към 9(чешмяната ми вода е 8 рН), сега по скалата е между 7 и 8, да се надявам да не сам дълтонист(теста го правя с лакмосова хартия, не ми се дават пари за по скъпи тестове (нитрати сулфати твърдост...))

Така че моля ви дайте мнения.

hektor

Имам Коридорас от същия вид относно оцветяването при мен го има същото незнам дали е нормално , но си го имаше от самото начало откакто съм го взел и съм го пуснал в аквариума. Аз съм комбинирал по един екземпляр от видовете панда , джули и албиносче дали е правилно или да им взема по още едно другарче

Tazzmanian

Дано някой ти отговори аз незнам, в другите теми пише, че трябва да са около 5 за да се чувстват добре, ама дали от вид ???,
но понеже незнам дали е болест, и не рискувам да купувам други.

Similar topics (5)

26938

Публикации: 18
Прегледи: 10476

25964

Публикации: 13
Прегледи: 7167

59360

Публикации: 2
Прегледи: 2536

37614

Публикации: 11
Прегледи: 4419

54118

Публикации: 10
Прегледи: 3137