• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 11:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ПОМОЩ !Във водата ми има нещо като желе!!!!

Започната от pavletka_85, 27.05.2007 14:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavletka_85

Проблемът ми е следният: преди седмица си направих аквариума и сега има някакви странни неща в него - във водата плува нещо като желе или като някаква гъба, бактерия.Не знам какво е това. Целият ми аквариум е покрит като с мъх и е лепкав и слузест. дори стъклата станаха такива. Цялата вода е мътна и изглежда така, сякаш не съм я сменяла с години. Моля ви, ПОМОГНЕТЕ МИ! Четох статията за различните видове алги, но не съм сигурна, че това е нещо такова. Може ли да се получи от недобре измит грунд или камъни? Ако това е от значение - имам златни рибки - 8 на брой, и 3 сомчета Коридорас. Аквариумът ми е 70 литра (мисля скоро да го сменям, понеже е малък за рибките ми).
Благодаря предварително!!!

puhcho

Цитат на: pavletka_85 - 27.05.2007 14:47
Проблемът ми е следният: преди седмица си направих аквариума и сега има някакви странни неща в него - във водата плува нещо като желе или като някаква гъба, бактерия.Не знам какво е това. Целият ми аквариум е покрит като с мъх и е лепкав и слузест. дори стъклата станаха такива. Цялата вода е мътна и изглежда така, сякаш не съм я сменяла с години. Моля ви, ПОМОГНЕТЕ МИ! Четох статията за различните видове алги, но не съм сигурна, че това е нещо такова. Може ли да се получи от недобре измит грунд или камъни? Ако това е от значение - имам златни рибки - 8 на брой, и 3 сомчета Коридорас. Аквариумът ми е 70 литра (мисля скоро да го сменям, понеже е малък за рибките ми).
Благодаря предварително!!!
Предполагам цъвтеж на водата...може ли да пуснеш снимка :-)

botan


Stas

Това не е цъфтеж!
Най-нормални полезни колонии с бактерии са това. Знам, че изглеждат доста стряскащо, но не се притеснявай, ще изчезнат. Имаш ли растения, грунд, корени? Изчакай още поне 2 седмици преди да пуснеш рибите.
Ако имаш притеснения - питай пак.

pavletka_85

Има и грунд, и камъни, водораслите са изкуствени(рибките ми изядоха всички останали).Сега обаче това нещо, което е покрила аквариума, се е превърнало в паяжина, в буквалния смисъл на думата. Направо не знам какво да правя! Наистина прилича на паяжина-има я навсякъде:по камъните, по грунда, по водораслите. Не съм сигурна, че ще се махне! Какво трябва да използвам, за да я махна?Ако използвам някои химически препарати дали ще се оправи? Моля, помогнете!!!!

puhcho


Stas

Еми добре де, дай снимка да го видим това чудо!
Да не би тарантулата на Рейвън да е тръгнала на разходка!? ;)

killiman

Нормално. Аквариумът е едва на една седмица, а в него вече плуват златни рибки.

islander

Ами аерация има ли? Вкарваш ли въздух с помпичка или по друг начин или евентуално имаш филтър?

Similar topics (5)

5671

Публикации: 11
Прегледи: 5271

18927

Публикации: 6
Прегледи: 3995

48865

Публикации: 9
Прегледи: 5373

11061

Започната от ogyy


Публикации: 7
Прегледи: 5125