• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Водата в аквариума ми побелява...ПОМАГАЙТЕ!

Започната от reni_mats, 18.09.2008 20:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

reni_mats

Водата в единия ми аквариум (35л.) побелява,все едно е изсипано прясно мляко в нея  *dontknow* Няма идея от какво се получава.Рибите в него са-2 златни,2 скаларии и 2 сома;дъното е от речни камъчета,които преварявам вече няколко пъти (да не би да побелява от тях);растенията са изкуствени;филтъра е вътрешен на Атман.Мислите ли,че ще помогне,ако сложа външен канистов филтър?

Лора

Ако аквариумът е пресен пресен,е нормално водата да е бяла.Не се е образувала колонията от полезни бактерии в аквариума.
Като за начало прочети това http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,155.0.html.
След това седни и помисли кои риби,ще гледаш.Златни със скаларии не е най добрия вариант.А и аквариума ти е малък за тях.Препоръчвам ти да се спреш на по дребни рибки (неони,расбори,тетри...).И не е зле  да замениш изкуствените растения с ЕСТЕСТВЕНИ.Канистър не ти е нужен,освен ако не предвиждаш по-голям аквариум (да речем от 60л нагоре).
Успех!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

reni_mats

Ами аквариума е от 2 месеца и рибките си живеят много добре заедно-в смисъл,че не се нападат.Сменям им част от водата периодично и побеляването е по-силно изразено след смяна,въпреки че никога не слагам вода директно от водопровода.Винаги я оставям да престои в друг съд поне седмица (че и повече).Неоните са в другия (60л.)аквариум,но там има и барбуси,които първо ми гризяха златните и другите воални  *STOP* Затова ги преместих.Благодаря за съветите!

malomir

И скаларийте ти скоро ще почнат да кълват Златните няма страшно.

Stas

За какъв азотен цикъл, за какви бактерии говорим!
При него а да се завъдят бактерии и той вземе та превари грунда! :D

Човек, вземи първо попрочети как се стартира аквариум, а после и как се поддържа!
Питаш ей така, наготово, все едно някой е длъжен да ти напише статия, въз основа на писаното във форума.

reni_mats

Цитат на: Stas - 19.09.2008 06:10
За какъв азотен цикъл, за какви бактерии говорим!
При него а да се завъдят бактерии и той вземе та превари грунда! :D

Човек, вземи първо попрочети как се стартира аквариум, а после и как се поддържа!
Питаш ей така, наготово, все едно някой е длъжен да ти напише статия, въз основа на писаното във форума.

Съгласна съм,че не съм безгрешна!Всреки допуска грешки :-(
Но имам аквариуми от месец Март и чак сега се случи това с този.И,честно казано,писах,че този е от 2 месеца,понеже не помня,точно от кога е...(той е най-малко от 5 с тези си обитатели).С другите 2 аквариума,при които също подменям водата по същото време,както на този-всичко си е наред.
А относно четенето-не знам дали остана нещо,което да не съм изчела и от форума,и от книгите и от други сайтове,та чак сега се възползвам от помощта Ви,за да не досаждам излишно с въпроси,на които предполагах,че ще има подобни отговори...
Съжалявам,ако съм ви досадила с моето невежество!

nidkolio

Цитат на: reni_mats - 19.09.2008 09:07
Съгласна съм,че не съм безгрешна!Всреки допуска грешки :-(
Но имам аквариуми от месец Март и чак сега се случи това с този.И,честно казано,писах,че този е от 2 месеца,понеже не помня,точно от кога е...(той е най-малко от 5 с тези си обитатели).С другите 2 аквариума,при които също подменям водата по същото време,както на този-всичко си е наред.
А относно четенето-не знам дали остана нещо,което да не съм изчела и от форума,и от книгите и от други сайтове,та чак сега се възползвам от помощта Ви,за да не досаждам излишно с въпроси,на които предполагах,че ще има подобни отговори...
Съжалявам,ако съм ви досадила с моето невежество!


Проблема наистина ти е в азотния цикъл. Много лесно се нарушава баланса в малки аквариуми и за това когато сменяш водата побелява, особено ако смениш повечко.
1. Не преварявай грунда, само го сифонирай през определено време (по твоя преценка, когато решиш че е много мръсен)
2.Сменяй по малко вода, но по често. Примерно на 35л сменяй не повече от 2-3л на веднъж, но тази смяна я прави 3-4 пъти седмично.
3.Подобри филтрацията, не е задължително външен но е хубаво да имаш място за бактерии. Примерно на Сера
http://www.petshop1.com/old/index.php?m=f&a=5&e=view&d=950
4.При смяна на вода, добавяй бактерии. Примерно на Сера
5.Сложи растения.

Ми като начало това се сещам, дано да ти помогне
Успех
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

reni_mats

Благодаря на всички за адекватните съвети-водата вече започна да се избистря,а и се замислям да си взема по-голям аквариум,понеже вече си купих външен канистров филтър... :-[ ,а на тоя аквариум стои смешно  *ROFL*
Успех на всички!

nidkolio

Цитат на: reni_mats - 20.09.2008 17:40
Благодаря на всички за адекватните съвети-водата вече започна да се избистря,а и се замислям да си взема по-голям аквариум,понеже вече си купих външен канистров филтър... :-[ ,а на тоя аквариум стои смешно  *ROFL*
Успех на всички!

хаха смешно... аз съм с 60 литров аквариум и ехеим 2228... това е смешно :-P
Важното е да не става центрофуга в аквариума, за обема на филтърния матерял правилото е като на мечо пух според мен
"колкото повече, ...толкова повече"
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Similar topics (5)

4203

Публикации: 176
Прегледи: 144377

30677

Публикации: 3
Прегледи: 2466

13259

Публикации: 7
Прегледи: 8821

9144

Публикации: 9
Прегледи: 3771

47112

Започната от vladi05


Публикации: 16
Прегледи: 4683