• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въздушна стена

Започната от nikolaytoshev, 16.01.2010 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikolaytoshev

Искам да си направя въздушна стена в аквариума на заден план.
Какво ще ме посъветвате?
Също така каква помпичка за въздух да си взема? Искам да е максимално безшумна и да е качествена. Въпроса ми е на Tetra, Sera или Eheim да си сложа? И какво друго ми трябва за нея - маркуч и издължено камъче за въздух???
Някой правил ли си е и дали ще е красиво или ще ми писне след седмица и ще я махна. Нека, който е пробвал да сподели опит.

Raven

Цитат на: nikolaytoshev - 16.01.2010 16:58

.......или ще ми писне след седмица и ще я махна.....


*YES*

Въздушната стена и изобщо аерацията се подава само в аквариум с големи или много риби без никакви или със съвсем малко растения.
В такива аквариуми насищането с кислород е трудно и за това се налага да се аерира.

Иначе е въпрос на вкус, според мен ако няма нужда от аерация е излишно вдигане на мътилка.
За растителни аквариуми аерацията е излишна а за растителни с подаване на СО2 си е вредна защото изветрява въгледвуокиса.

Но ако ти харесва- вземи аератор който ти препоръчат като безшумен, дълъг шлаух и издължен камък, сложи го успоредно на задната стена и виж как ще изглежда :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

sliven

Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Асен Евгениев

Писна ми още на втората седмица и я разкарах. *STOP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

Много мерси за изчерпателните отговори. Наистина няма нужда да слагам въздушна стена, щом само ще ми мъти водата в аквариума. Просто не съм пробвал досега. Няма нужда от аерация, защото има растения в изобилие.
Значи, ако си взема делфин ще пробвам https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2Ftemplates%2Fimages%2Fsmiley%2Finfomilies%2F28.gif&hash=a974d7348abb9f27081df38bdf7c751aeb25042b

vasso

Водата , ама изобщо не се мъти от това! Имам такава от 2 години и абсолютно никакъв проблем няма. Създава движение в аквариум, в смисъл, че изглежда по-динамична картината. Има гумени маркучета с различна дължина, но за тях е необходимо по-голямо налягане.

Асен Евгениев

Като ми писна извадих камъка и го метнах в другия край на стаята. Остана ми само това парче,
иначе щях да ти го пратя да пробваш. :-D

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ico

Спомена, че искаш безшумна машинка, но имай предвид, че самите мехури също доста шумят.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

nikolaytoshev

Мерси akapulko.  :-D
Ами все още не съм решил дали да си правя или не. Наистина не се бях замислил, че и мехурчетата ще шумят :-)

Асен Евгениев

Аквариумът ми е тесен и за да скрия камъка, трябваше да го заровя в грунда. Това наред със
слабата помпичка пречеше на равномерното излизане на балончетата по цялата дължина на
камъка и не ме кефеше. Пък и полза никаква.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

Започвам да се разубеждавам и най-вероятно няма да си слагам въздушна стена. Повечето от мненията за срещу нея.
Наистина няма реална полза от нея. Само за красота служи.  :-D

Живко

Красотата е въпрос на вкус.
Лично на мен не ми харесва, въпреки че имам такава.
По цялата дължина на аквариума 1,20 м. Зарината е с 12 см. грунда. При излизането на мехурчетата от пясъка се създава течение, което превръща поне 25-30л. грунд в активен филтърен материал. Това ако не е полза *dontknow*
Мътилка не се вдига никаква.
Балончетата наистина шумят.
Както каза Raven, ако не е належащо е безпредметно, освен ако не си маниак на въздушните мехурчета. Аз я ползвам заради многото риби.
Никой не се е родил научен.

sliven

Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

vasso

Може да не слагаш цяла стена, а ако е голям аквариумът да сложиш на 2 3 места обикновени камъчета за въздух с много фини балончета. Може да са на различно разстояние от предното стъкло и да се получи ефектно. Относно шума -минимален е и особено ако е в някоя стая, която се ползва много и непрекъснато работи телевизор или говорят хора не се чува. Помисли пак. *DRINK*

kotasov

ми аз си купих 15тина сантиметра камък зарових го в грунда , шлауха от помпата го притиснах ония притисквачите за системи в болниците където ползват , но може и с ластик ..с цел мехурчетата да са много ситни създавайки малка илюзия за по голям аквариум .. и не вдига никаква мътилка.. но в крайна сметка го разкарах щото наистина писва .. ако искаш мога да ти го дам да го пробваш

Similar topics (2)

12537

Публикации: 20
Прегледи: 17352

35975

Публикации: 8
Прегледи: 5934