• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за дебелина на стъкло за аквариум

Започната от benzol, 04.03.2013 11:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

benzol

Здравейте нов съм в форума така че ако темата не е на правилното място моля да ме извините.Харесах си един аквариум с размери д83/в51/ш40 с рапънки и капаци притенява ме това че е от 6мм стъкло,вие как мислите дали ще издържи на налягането

FHM

http://aquariumbg.com/statii.php?statia=114
Ето тук може да видиш ориентировъчно дебелината на стъклата според размерите и литража

bohemeood


benzol


vanko77777

Взимай, като го гледам е доста оребрен
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Giorgio_Armano

Цитат на: benzol - 04.03.2013 11:54
Здравейте нов съм в форума така че ако темата не е на правилното място моля да ме извините.Харесах си един аквариум с размери д83/в51/ш40 с рапънки и капаци притенява ме това че е от 6мм стъкло,вие как мислите дали ще издържи на налягането
Не му се замисляй изобщо. *THUMBS UP*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

Цитат на: benzol - 04.03.2013 11:54
д83/в51/ш40 с рапънки ..... от 6мм стъкло,
Горе-долу половината от нас имаме аквариуми с такъв фактор на сигурност. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bohemeood

Прекрасен е човек мисля че до довечера ще е пълен с вода дори  *THUMBS UP*
Наистина не е важно само колко мм. е стъклото а как е направен оребряване силикон стъклото шлайфано ли е ... такива подробности но важни .

benzol

днес или утре ще отида да го видя на живо и най - вероятно до края на седмицата ще го взема,щом казвте че е безопасен :-)

Antuni

 *ROFL* *ROFL*


Е кой е пуснал снимка на мой аквариум в продавалника и го продава като аквариум от 6мм???? :-D :-D :-D


Е...ати смешниците.....

Аквариума е от 12мм стъкло и е над 600лтр и съм го правил миналата зима за магазин по поръчка.....

И останалите дето сте коментирали отдолу не виждате ли че аквариума е с доста по дебело стъкло от 6мм.


Я ми дай линк към обявата на продавача да му звънна аз да го питам някои неща..... :-D :-D
: 04.03.2013г 17:05ч

Току що говорих с един пишман майстор който правел аквариуми от Добрич. Написал се е като multisam  или  alf978. И ми е доста познато като никнейм. Сложил моя снимка и на Жоро (Giorgio Armano). На въпроса да се видим да обсъдим аквариума.

- Ами не то аз ги правя и ги пращам.
- Къде ги пращаш бе?
- Ми на адрес.
- Искам аквариум като на снимката
- Ами той е 150лтр.
-  *ROFL* *ROFL* *ROFL* ( не издържах вече)
- Абе тоа аквариум дето си краднал снимката е 420лтр бе келеш. И да не сваляш мойте снимки и на колегите че......
- Ами добре...
-  :-D :-D :-D :-D Ей нагла работа.

Не може даже и литража да ми сметне палячото.  :-D :-D




И другия го намерихме.

http://prodavalnik.com/izgodno-prodavam-akvariumi-i15383175


Оказа се че не е този аквариума. Така че колегата да иска снимки или да си мисли. Обещаха даже да свалят снимките.... ;-)
0899808552

benzol

тъкмо сега се връщам от огледа на аквариума,ами той наистина няма нищо общо със снимката :( иначе много се бях надъхал да го взема ако беше същия

Giorgio_Armano

Цитат на: Antuni - 04.03.2013 18:13
*ROFL* *ROFL*


Е кой е пуснал снимка на мой аквариум в продавалника и го продава като аквариум от 6мм???? :-D :-D :-D


Е...ати смешниците.....

Аквариума е от 12мм стъкло и е над 600лтр и съм го правил миналата зима за магазин по поръчка.....

И останалите дето сте коментирали отдолу не виждате ли че аквариума е с доста по дебело стъкло от 6мм.


Я ми дай линк към обявата на продавача да му звънна аз да го питам някои неща..... :-D :-D
: 04.03.2013г 17:05ч

Току що говорих с един пишман майстор който правел аквариуми от Добрич. Написал се е като multisam  или  alf978. И ми е доста познато като никнейм. Сложил моя снимка и на Жоро (Giorgio Armano). На въпроса да се видим да обсъдим аквариума.

- Ами не то аз ги правя и ги пращам.
- Къде ги пращаш бе?
- Ми на адрес.
- Искам аквариум като на снимката
- Ами той е 150лтр.
-  *ROFL* *ROFL* *ROFL* ( не издържах вече)
- Абе тоа аквариум дето си краднал снимката е 420лтр бе келеш. И да не сваляш мойте снимки и на колегите че......
- Ами добре...
-  :-D :-D :-D :-D Ей нагла работа.

Не може даже и литража да ми сметне палячото.  :-D :-D




И другия го намерихме.

http://prodavalnik.com/izgodno-prodavam-akvariumi-i15383175


Оказа се че не е този аквариума. Така че колегата да иска снимки или да си мисли. Обещаха даже да свалят снимките.... ;-)
Кой е тоя смешник дето се опитва да ни петни така :ranting:
Остава да се оплеска някъде с поръчка и после да насади някой от нас че е правен от някой от нас че и дистрибутор се извъди.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

zlatna ribka

 хубаво е да ги споделяте тия неща......точно снощи му разглеждах обявите на multisam ,
не по-повод аквариума,но видях че продава техника и растения ,кой знае и тя дали е негова :karamse:

: 04.03.2013г 18:06ч
Ето го сладура....
http://prodavalnik.com/ads/?search[usernickname]=multisam
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Antuni

Да ти кажа от линка не виждам нищо. Може би защото нямам регистрация.

Но ето обявата му вече с нови снимки. :-D :-D

http://prodavalnik.com/izrabotka-na-akvariumi-i16649087
0899808552

Giorgio_Armano

Нека да си продава и да си прави аквариумите но не от нечие име некоректно е.
Още повече да представя чужда работа за своя.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

zlatna ribka

Цитат на: Antuni - 04.03.2013 18:47
Да ти кажа от линка не виждам нищо. Може би защото нямам регистрация.

Но ето обявата му вече с нови снимки. :-D :-D

http://prodavalnik.com/izrabotka-na-akvariumi-i16649087

Да,влязла съм си с профила :-D
На мен ми светна лампичката като видях ,че няма нито една положителна точка....и за това не рискувах ;-)
Абсолютно некоректно,да побликува обява с чужда снимка :karamse:
Едно време в тоя сайт имаше правила ,които се спазваха,за съжаление доста неща се промениха от тогава!
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

benzol

и друго да питам като се лепи аквариум дъното и страниците вътрешни ли трябва да бъдат

tonino


bohemeood

Този е голям преписвач някъв бан ако е с реално IP ..

Antuni

Цитат на: tonino - 04.03.2013 19:55
Да се смея ли...да плача ли... *dontknow*Преди време и ти беше на тоя хал, ама сега си 'петле".
Дано си пишете данъчните декларации, че не остана време ;-).



Бе какво да ти кажа и ти беше "вълчо" (дереше кожи преди време). Ама сега вече не вървиш.... :-D
0899808552

ogogogo

 
Цитат на: Antuni - 04.03.2013 20:13


Бе какво да ти кажа и ти беше "вълчо" (дереше кожи преди време). Ама сега вече не вървиш.... :-D

А,що не се чуете по телефона вие двамата и да се скарате както си трябва.
Тук не му е мястото,някак дразни.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

benzol

Така да попитам мисля да си правя аз аквариума с размери 100/40/50  от 10мм стъкло трябва ли да слагам разпънки на лицето и на гърба(дъното ще е вписано)?И ако можете да ми препоръчате силикон за него(черен)

Similar topics (5)

16050

Публикации: 2
Прегледи: 3543

31615

Публикации: 0
Прегледи: 2444

45972

Публикации: 5
Прегледи: 3102

4243

Публикации: 14
Прегледи: 6133