• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос относно залепване на аквариум

Започната от igenov, 01.11.2007 19:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

igenov

Поръчах си при един стъклар в Плевен аквариум 110х45х50 от 8 мм стъкло, вписано дъно. Цената е 122 лв. с машинно кантиране и със залепването и реших, че е изгодно. Днес отидох да го взема и като го огледах констатирах, че двете странични съкла в горния край са лепнали добре към надлъжното, но към долния край постепенно се получава фуга около 2 мм, която разбира се е запълнена от силикона на шева. Освен това в ъгъла отвътре също е поставен силикон. Майстора беше готов да ми върне парите, но ми гарантира, че няма опасност да протече и аз го взех. Моля за мнение по въпроса трябва ли да се притеснявам за теч.

torsade

Охлювът не ни е враг!

igenov

Благодаря, че ме успокоихте. Аз знам, че трябва да има фуга, но ми се видя големичка. Все пак са двеста литра и отгоре и ако стане нещо ...O:-)

Живко

Ще кажеш ли кой е стъкларя.
Какъв е силикона?
Пробвал ли е аквариума?
Никой не се е родил научен.

kamos

Колега първото пълнене задължително в банята!!!  :-)
С пожелание за много успехи!
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

igenov

Живко, стъкларя се казва Пантелей, ЕТ "Панда", тел. 064/804 995. Намира се в блока, който е до църквата зад кино "Освобождение". За силикона не съм питал, но ми казаха, че са правили и аквариуми по 450 л и не е имало проблем. Аз като поръчвах моя аквариум при тях имаше един готов, следователно често правят.

Живко

Там поне знаят какъв силикон трябва да се ползва.
Пробвай в банята за всеки случай. Аз винаги там пробвам :-D
Никой не се е родил научен.

}|{opukc

Цитат на: igenov - 01.11.2007 19:37
Поръчах си при един стъклар в Плевен аквариум 110х45х50 от 8 мм стъкло, вписано дъно. Цената е 122 лв. с машинно кантиране и със залепването и реших, че е изгодно. Днес отидох да го взема и като го огледах констатирах, че двете странични съкла в горния край са лепнали добре към надлъжното, но към долния край постепенно се получава фуга около 2 мм, която разбира се е запълнена от силикона на шева. Освен това в ъгъла отвътре също е поставен силикон. Майстора беше готов да ми върне парите, но ми гарантира, че няма опасност да протече и аз го взех. Моля за мнение по въпроса трябва ли да се притеснявам за теч.
Ако носещите стъкла са челните няма проблем, желателно е основа да не е дъното. За да компенсира фугата майстора трябваше да го оребри. При 10мм можи би не, но при 8мм.....

Similar topics (5)

5116

Публикации: 35
Прегледи: 15033

39985

Започната от aquaex


Публикации: 9
Прегледи: 4201

1009

Започната от koyota


Публикации: 12
Прегледи: 5336

13374

Публикации: 17
Прегледи: 9916

9432

Публикации: 33
Прегледи: 11511