• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос относно водата

Започната от stranen, 14.06.2007 15:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stranen

Значи за по принцип като сменям водата слагам престояла, обаче ми казаха че може да слагам и направо от чешмата и потози начин се засилвала имунната система на рибите. Та искам да знам верно ли е това или не? Или да продалжавам да си сменям с престояла? Благодаря предварително. 

Boby_

14.06.2007 15:27 #1 Last Edit: 14.06.2007 15:29 by Boby_
Това за засилването на имунната система си е бисер отвсякъде. :-) Направо плаче да си го изрежеш и да си го сложиш в рамка на стената.
Ако имаш възможност, сипвай престояла вода - хлорът и хлоринът в нея са значително по-малко. Във водата направо от чешмата в някои райони също не са много и не могат да навредят на рибките, но при всички случаи дразнят хрилете и предизвикват стрес.
Аз наливам вода направо от чешмата, но причината е, че просто нямам възможност да държа толкова вода да престоява ден-два, а не защото ми харесва.

Shagrath

Имунната им система ги предпазва от микроорганизми, причиняващи болести, най - общо казано. Не виждам обаче как ще ги предпази от хлора във водата. Доколкото ми е известно, хлорът действа директно върху хрилете и ги разрушава. Ако тази "ценна" информация са ти я казали във някой квартален магазин за рибки, не се учудвай. Там може да чуеш и още по - велики бисери. водата задължително трябва да престои минимум 24 часа, за да се отдели съдържащият се във нея хлор.

djoko_iako

 *offtopic За бисерите от кварталните магазини нещо дочух. Та в един магазин ми казаха, че не било хубаво да има охлюви в аквариума, защото през ноща НАПАДАЛИ РИБИТЕ И ГИ ЗАДУШАВАЛИ - направо бисер от всякаде.

Иначе и аз слагам вода от чешмата и до сега не съм имал проблеми.

Shagrath

14.06.2007 15:58 #4 Last Edit: 14.06.2007 16:02 by Shagrath
Цитат на: djoko_iako - 14.06.2007 15:47
*offtopic За бисерите от кварталните магазини нещо дочух. Та в един магазин ми казаха, че не било хубаво да има охлюви в аквариума, защото през ноща НАПАДАЛИ РИБИТЕ И ГИ ЗАДУШАВАЛИ - направо бисер от всякаде.

Иначе и аз слагам вода от чешмата и до сега не съм имал проблеми.
*ROFL* *ROFL* Може би са имали предвид охлювите - удушвачи *CRAZY* >:o, които излизат през нощта, нападат беззащитните рибки, и даже плъзват извън аквариума, и започват да търсят стопанина, за да задушат и него. Това са едни много страшни охлюви!
А друг бисер, който чух, и то от човек, занимаващ се със акваристика и дори имащ претенции че много разбира от нея, беше по повод едни гигантски криптокорини. Когато изразих съмнение, че ако си купя една, и я преместя в моя аквариум, е възможно да и окапят листата, поради рязка смяна на параметрите на водата,тоя много категорично заяви, че това не било възможно, и че дори когато стартирал нов аквариум, засаждал няколко, за да пречистели водата.  *JOKINGLY*

Stas

Това за водата - слагай престояла, за да ти е мирна главата!

Това за охлювите - трябва репортаж с видеоклип да се направи за удушвачите!

За криптокорините - в интерес на истината като се стартира аквариум, най-добре е да се слагат бързорастящи растения, т.к. те не пречистват точно, но поне кондиционират водата... в смисъл спомагат за по-бързото завъртане на азотния цикъл.

theater

Беше коментирано преди време, че гигантската криптокорина не е точно криптокорина, т.е. по-скоро е вярно това и няма да и паднат листата.
Може да направим една тема от типа Mythbusters с такива изказвания и да ги коментираме.  :-D
140л - харацини
http://starividri.org

botan

Цитат на: theater - 14.06.2007 16:30
Беше коментирано преди време, че гигантската криптокорина не е точно криптокорина, т.е. по-скоро е вярно това и няма да и паднат листата.
Може да направим една тема от типа Mythbusters с такива изказвания и да ги коментираме.  :-D
Да да мечтай си!И то бях сменил само половината,а не цялата вода :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload8.postimage.org%2F833453%2FPicture_264.jpg&hash=6ae214dc9d65b5efa8de7053c9ee17b2d92d2c8b

Predator

Не знам какви са точно параметрите на водата в Пловдив, но аз (в София) оставям водата в кофата само за няколко минути и след това директно я сипвам в аквариума!

Досега проблеми, вече с години, не съм имал даже и със скаридите, които се знае, че са с пъти по чувствителни към хлора, отколкото рибите.
Затова ако водата ти е видимо "бяла" и нямаш възможност да я оставяш да престои достатъчно, оставяй я за по няколко минути/часа да се избистри и я сипвай след това!

botan

14.06.2007 19:48 #9 Last Edit: 14.06.2007 19:50 by botan
Ако хлора ви е проблем защо просто не сложите пръст на мястото от където изтича водата за да стане под налягане и се разпръсква във всички страни,така хлора по-бързо ще излети.Същия ефект може и да постигнете с дущовете(тези подвижните пръчка или обикновените).

stranen

Ок ами аз нямам проблем за престояването на водата, но питах наистина ли е добре за рибите. А и само да отбележа че на са ми го казали в магазин а един колега. Благодаря за мненията :-)

RazorJack

тва sera aquatan не беше ли баш за това? да разкара бързо хлора от водата? не ползвате ли такива неща?

zambo

Цитат на: RazorJack - 15.06.2007 11:09
тва sera aquatan не беше ли баш за това? да разкара бързо хлора от водата? не ползвате ли такива неща?
точно за това е , но все пак е химия . ако имаш възможност да складираш вода за 24 ч. я  избягвай 
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

stranen

Цитат на: RazorJack - 15.06.2007 11:09
тва sera aquatan не беше ли баш за това? да разкара бързо хлора от водата? не ползвате ли такива неща?
Ами не за какво незнам при положение че може да престои водата. Само излишни пари  *NO*

Similar topics (5)

47112

Започната от vladi05


Публикации: 16
Прегледи: 4683

7295

Публикации: 7
Прегледи: 3251

36238

Публикации: 4
Прегледи: 2128

58533

Публикации: 4
Прегледи: 3808