• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

въпрос относно филтър/аквариум/смяна на вода

Започната от mupk0, 25.12.2011 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikiengi

Виждам, че отделенията ти за биологична филтрация са наполовина празни (пълни). Според мен е добре да ги допълниш със същия или друг материал. Има подобрение на аквариума, моето мнение е да не го пипаш, но ако правиш нещо може да сипеш Бионитривек на сера (или друго но със същата цел - увеличаване на бактериите преработващи отпадъщите). Другото е редовните седмични смени на вода и търпение. Аз обичам аквариумите с много растения, но това си твоя вкус и ти решаваш, но е добре да има 2-3 поне!  :-)

tetra

Колегите са прави,водните растения са доста важни,ето кратка  информация по този въпрос.
http://www.forumshumen.com/forum/viewtopic.php?f=59&t=14139

mupk0

Причината поради която не ги слагам още е ,че грунда ми е доста мръсен въпреки положените усилия.Днес пак сифонирах и пак излезе доста мътилка(супер фин бял пясък като пясъка на морето) се вдига като къдеж като забода до долу сифона.Ето филтъра след 8дена:




Да го оставям ли или да го чистя ? Памука и активният въглен са измити/сменени.Искам да попитам активният въглен на колко време се сменя.По спомен ми казаха 3м май за въглена и 6м за другото бялото?Прав ли съм?

M14iro

Аз пък знам, че акт. въглен  се сменя на един месец . Не е скъп, сменяй го  и ако ти се наложи купи още.

mupk0

Няма проблем с парите.Въпрос на принцип е.Затова и питам.Значи утре ще отида да си купя нов ;)

Similar topics (5)

45167

Публикации: 24
Прегледи: 7768

6338

Започната от svere


Публикации: 5
Прегледи: 2781

35403

Публикации: 0
Прегледи: 1931

48882

Публикации: 10
Прегледи: 3916

19840

Публикации: 9
Прегледи: 4671