• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Умират ми хелерите

Започната от maks25, 08.06.2019 22:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maks25

Здравейте, от декември на сам ми умират хелерите и не знам каква е причината. Хранят се и плуват нормално без да проявяват симптоми на болест, и както са си здрави намирам някоя мъртва рибка. На обяд ги на храних всички рибки ядоха а сега намерих една умряла. В аквариума имам гупи молинези хелери и сомчета а умират само хелерите. Те са се родили и израснали при мен даже още докато растяха умираха и сега отново, съвсем здрави рибките си отиват. Защо се получава така?

didak

Един такъв въпрос върви с много информация за аквариума - хранене, филтриране, смяна на вода, параметри на вода, обща снимка на аквата...
Ако трябва да предположа два фактора - ей така, без никакво инфо - 1. неправилно /много/ хранене; 2.твърде мека вода.

maks25

Храня ги с TetraMin на гранули и люспи,ph на водата е 7. Аквариума е 50л сменям половината вода на 10 дена.

didak

Пробвай с много малко количество храна, давана на няколко /2-3/ пъти дневно, със задължителна пауза един ден в седмицата. Пробвай също /нещо което може да подобри и визията/ да сложиш няколко варовикови камъка, може също да добавиш по една предварително разтворена чаена лъжичка сол във водата, когато сменяш...

wire

Много риби в малък аквариум, слаба филтрация.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Similar topics (5)

50747

Публикации: 2
Прегледи: 3182

32676

Публикации: 8
Прегледи: 3681

19859

Публикации: 13
Прегледи: 5690

8080

Публикации: 2
Прегледи: 2393

57412

Публикации: 39
Прегледи: 10147